Хмельничани відправили рятівний вантаж у Бородянку
Містечко Бородянка, розташоване в Бучанському районі Київської області, було захоплене орками в перші дні війни і понад місяць перебувало під окупацією . 1 квітня під тиском українських військ, російська орда покинула Бородянку, залишивши після себе розруху та смерть. До початку війни тут мешкали понад 13 тисяч людей, скільки лишилося зараз – невідомо. За словами генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової, у цьому містечку можуть відкритися ще страшніші злочини, ніж світ побачив у Бучі чи Ірпені.
Той, хто пережив справжнє пекло і дивом залишився живим, потребують допомоги. Хмельницькі волонтери зробили вже дві ходки у Бородянку з гуманітарним вантажем.
«Хлопці приїхали і кажуть, що потрібно збирати їжу і ліки – там біда, окупанти зрівняли місто з землею, з продуктами харчування ситуація критична», – каже Андрій Лещенко, учасник волотерського руху « Шанс на життя». За словами чоловіка, він написав у соцмережах про збір коштів і продуктів для Бородянки і люди одразу відгукнулися. Долучалася гімназія №2 та волонтерська спільнота міста. За день волонтери зібрали 4 тонни рятівного вантажу: городину, консерви, сало, тушковане м’ясо, яблука, печиво, воду, засоби гігієни, найнеобхідніші ліки і вирушили в дорогу.
Олег Супрунов, волонтер громадського волонтерського об’єднання «Захист», каже зараз гуманітарної допомоги потребують усі міста і села, звільнені від рашистів, а відтак закликав хмельничан долучатися до волонтерства: «Приходьте до нас на Камянецьку, 76, де знаходиться наше волонтерське обєднання, приносьте все, чим можете поділитися, там потрібна наша допомога. Зараз дуже багатот відправок йде у населені пункти, які перебували під окупацією російських фашистів, люди виходять з підвалів, зморені голодом, хворі, а міста практично нема. Ми маємо їх рятувати, щоб ніхто не залишався сам на сам із цією бідою».
До слова, Хмельницький з першого дня вторгнення перетворився на гуманітарний хаб. Волонтери, місцева влада, бізнес на громадські ініціативи об’єдналися, щоб забезпечувати потреби територіальної оборони, ЗСУ, переселенців та нагальні гуманітарні запити. Лише містам, які постраждали від терору російських окупантів було відправлено понад 500 тонн гуманітарної допомоги.
Ольга Сєргєєва