Хмельничанин переміг в архітектурному конкурсі
У Львові оголосили результати конкурсу на кращий проєкт з облаштування меморіального військового кладовища Героїв України. Хмельницький архітектор Дмитро Райфшнайдер з колегою Віктором Голубєвим, який шість років мешкає в Канаді, перемогли в престижному всеукраїнському архітектурному конкурсі зі створення меморіального комплексу загиблих Героїв України у Львові. Серед 27 поданих на конкурс їхній проєкт визнали найкращим.
Нагадаємо, Дмитро Райфшнайдер — співзасновник архітектурної фірми Reifschneider Bureau, у якій разом із командою створює проєкти у Хмельницькому, а також в інших містах України. Хмельничани пам’ятають Дмитра Райфшнайдера за його проєктами комплексу Урбан Стріт у мікрорайоні Озерна, площі Бандери, парку Молодіжного тощо.
Обидва архітектори, хоч їх розділяли тисячі кілометрів, по відеозв’язку працювали над проєктом меморіального комплексу військових поховань понад два місяці.
Такий вигляд матиме майбутній меморіальний комплекс із військовими похованнями.
Фото: Дмитро Райфшнайдер, Віктор Голубєв
“Генеруємо ідеї: я більш на ідейному кінці, Діма — практикуючий архітектор, тому він завжди направляє мене в бік якоїсь адекватності. В нас такий симбіоз з ним виходить. В мене в голові завжди красива картинка, а Діма може одразу сказати, що саме тут так, а що ні”, — розповів Віктор Голубєв Суспільному Хмельницький.
За словами Дмитра Райфшнайдера, взяти участь у конкурсі хотіли обидва. “Віктор дуже “горів” цим проєктом. Він дуже сильний в такій от саме сакральній архітектурі. У нього друг похований на цьому ж кладовищі, тому для нього ця робота особливо близька”, — поділився Дмитро.
Крім могил загиблих військовослужбовців, тут будуть ще колумбарій, сквер, музей, монумент невідомому солдату та каплиця. Хрести на могилах планують зробити з білого архітектурного бетону із вкрапленнями натурального каменю, на похованнях героїв інших віросповідань встановлять символи відповідно до їхніх релігій або надгробні камені. Всюди можна буде дістатися на колісному кріслі.
Представники Львівської міської ради мають ще поспілкуватися з родичами похованих на львівському Марсовому полі, аби все узгодити.
Площа комплексу — понад три з половиною гектари, будуватимуть його не за бюджетні гроші. За словами Дмитра Райфштайнера, спершу планують облаштувати могильні надгробки на цвинтарі. Низка інших просторових рішень потребує масштабного фінансування, тож їх можуть почати реалізовувати пізніше.
Жанна Бойчук