Майстриня-волонтерка і лотерея для ЗСУ

Вишиті традиційні українські квіти та навіяні фантазією авторки натюрморти, гаї, річкові береги, інші традиційні сільські пейзажі, а також символи України — все це у картинах, виконаних у зворушливому народному стилі. Десять картин подільської майстрині Неоніли Боричко стали лотами благодійної лотереї “Вишивана Україна”.

Організували її активісти громадської організації “Захист — об’єднання волонтерів”. Мета — зібрати 100 тисяч гривень та придбати три зарядні станції для бойових підрозділів. До ініціативи долучили десятьох активних хмельничанок, — на їхніх сторінках у соціальних мережах будуть розігруватись ці 10 картин.

Понад два десятиліття 83- річна Ніла Боричко з села Правдівка Ярмолинецького району займається вишиванням. За цей час вишила понад 60 полотен. Нещодавно вирішила, що її талант має допомагати військовим. До речі, нашим захисникам пані Неоніла допомагає від початку повномасштабного вторгнення, волонтерить з односельчанами. А як вишивальниця, хоча її роботи не раз експонувались на районних, обласних виставках, ще не пропонувала своєї допомоги. “Усі питають: чи продаєте? Не продавала жодної картини, — каже пані Неоніла. — Бо чогось жалко було. Ніби в кожну картину душу вкладаєш, думки свої. А то як подивилася — така біда робиться… Стала, подивилася по хаті — картин повно. Нащо їх маю тримати? Мені вже й не жалко їх, бо така біда в країні. На й, думаю, нашим хлопцям прислужаться”.

Аби продати свої творіння і виручені кошти спрямувати на допомогу Силам оборони, майстриня звернулася до активістів ГО “Захист — об’єднання волонтерів”. Ті організували благодійну лотерею “Вишивана Україна”. “Ідея нашого благодійного аукціону полягає в тому, щоб десять активних, дієвих жінок: це медійниці, депутатки, представниці Сектору безпеки й оборони, громадські діячки, активістки допомогли кожна на своїй сторінці в соцмережах зібрати донати, відповідно до кожної цієї картини”, — розповіла координаторка “Захисту”, волонтерка Леся Стебло.

До прикладу, одну з картин, де вишитий символи України — калина, розігруватиме Альона Мул, начальниця навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міської ради. “Я вірю, що калина знову цвістиме на всій території України — великої, єдиної і мирної”, — сказала пані Альона. Вишиту роботу з білими ліліями обрала представниця уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Хмельницькій області Оксана Кізаєва. “Ідея — щоб світло завжди перемагало, щоб очі людей сяяли вірою, добром, і я впевнена, що добро переможе, Україна обов’язково переможе”, — каже про обрану для лоту роботу пані Оксана.

Один придбаний лотерейний номер — це 100 гривень. Щоб дізнатися, як це зробити, організатори вмістили інформацію на Фейсбук-сторінці “Захисту”. Більше внесків, більше лотерейних квитків, зазначила Леся Стебло. Далі — лотерейний розіграш. Результати оголосять 2 травня.

Тетяна Слободянюк

Back to top button