Наші дрони б’ють у ціль

Із Хмельницької громади в бойові підрозділи Сил оборони постійно відправляється все більше безпілотників різних типів на замовлення військових, залежно від бойових завдань та стратегії воєнних дій.

За інформацією пресслужби міської ради, від початку 2024 року за кошти платників податків з міського бюджету військовим передали уже 110 квадрокоптерів та 820 FPV-дронів. Це майже 36 млн грн. Крім цього, місто купувало БпЛА за кошти благодійників, через проєкт “Битви стартапів”, ну, і звичайно ж, за рахунок власної хмельницької збірки. Зараз міською радою оголошені нові тендери для бізнес-проєктів з виробництва дронів.

Військові ударних підрозділів також постійно перебувають на зворотному зв’язку, доповідають, як працюють наші безпілотники.

І знову результат роботи наших дронів та коптерів: ССО відпрацювали на Донеччині: знищено техніку та особовий склад противника. Оператори 8-го окремого полку ССО 8 полк спеціального призначення ССО ім. Князя Ізяслава Мстиславича продовжують нищити ворога на Донецькому напрямку, зокрема й за допомогою FPV-дронів.

У своєму районі відповідальності екіпаж БпАК виявив рух ворожої техніки. Провівши дорозвідку об’єктів, оператори ССО нанесли по ним удар FPV-дронами. Внаслідок вогневих уражень знищено: БТР, БМП, інженерну техніку, пошкоджено дві БМП.

Крім цього, екіпаж БпАК відпрацював по особовому складу ворога. Противники марно намагалися ухилитися від ударних дронів ССО: четверо з них знищено, ще один отримав поранення.

Воїни 8-го полку ССО дякують Хмельницькій громаді за FPV-дрони та невтомну підтримку! А ми працюємо далі…”, — повідомив на Фейсбук-сторінці Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

Минулого тижня громада міста передала окремій танковій Залізній бригаді чергові безпілотники: два потужних квадрокоптери Autel EVO Max 4T, які використовуються для розвідки, коригування вогню артилерії і танків, а також для скидання вибухових пристроїв на голови окупантів. Як і раніше, дрони Залізній бригаді та іншим частинам передав міський голова Олександр Симчишин, який дякував і захисникам, і платникам податків обласного центру. За кілька днів до того два дрони DJI Mavic 3 Pro вручив для Залізної бригади почесний консул Республіки Молдова у Хмельницькому Микола Скрипковський.

Нещодавно специ батареї управління і артилерійської розвідки бригади за допомогою групи дронів (коптер-розвідник та FPV) знищили два танки рашистів.

Вікторія Катрич

Back to top button