В них оберіг і молитва: в Хмельницькому встановили писанкові арт-об’єкти
Без традиційного великоднього ярмарку, проте з велетенськими диво-писанками. Цього року їх встановили на майданчику біля «Дитячого світу», а не біля кінотеатру Шевченка, як було досі. 12 великих писанок та святкова арка – не лише фотозони. Сьогодні це набагато більше, адже саме писанка є не лише символом найголовнішого християнського свята, а й символом життя і сонця. Це віковічна традиція, яка дісталася нам у спадок від пращурів, які в орнаментах втілювали свої прагнення і віру. Вона має магічну добру силу і захищає від сил зла. Це наш оберіг і наша молитва, яка зараз нам потрібна, як ніколи.
«Сьогодні – це дуже символічно, тому, що ми боремось з окупантом. Ми обов’язково переможемо і Україна воскресне з тих руїн, в які перетворюють, на жаль, наші міста орки. Аби подарувати промінчик світла ми вирішили встановити інсталяцію наших писанок. Враховуючи те, що і багато є в нашому місті переселенців, які приїхали з різних регіонів України. На фоні цих писанок вони можуть зробити світлини і залишити на добру згадку про наше місто», – сказав начальник управління культури і туризму Хмельницької міськради Артем Ромасюков.
На писанках окрім орнаменту та різних сюжетів – кольори бренду міста з літерами, які складають його назву.
За словами Артема Ромасюкова, за кожну писанку був відповідальний один із закладів культури міста, в першу чергу – художні школи.
«Тут використаний наш бренд і відповідно брендові шрифти на цих писанках ми використовували. Тут поєднані наші віковічні традиції і вже сучасні методи образотворчого мистецтва», – зазначив посадовець.
Прибралась до Великодня й Проскурівська. На її пішохідній частині дерева прикрасили писанками. До створення такої галереї долучилися міські заклади культури, усі мистецькі школи та народні майстри. Цьогоріч великодня інсталяція стоятиме упродовж двох тижнів.
Євген Ковтун