І новий статус, і капітальний ремонт

У Хмельницькій гімназії №21, яка отримала цей статус замість багаторічної СЗОШ №21, нині завершують капітальний ремонт приміщення. Тут опоряджують додаткові класи, ремонтують вестибюль та облаштовують систему гідроізоляції в укритті. У спортзалі з’явилося нове обладнання. Капітальний ремонт — за кошти з бюджету громади. А косметичні роботи виконують за рахунок закладу.

2 вересня у гімназію прийдуть понад 1200 учнів 1-9 класів. Оскільки школярів побільшало, то на другому та четвертому поверхах готують додаткові класи. “Абсолютно все демонтували, оббили стару штукатурку до цегли, розповіла директорка гімназії Наталія Івасішина. До нового навчального року вже буде все пофарбовано, підлоги встелимо лінолеумом, поставимо парти і будемо працювати”.

Гімназія працюватиме в очному форматі, в дві зміни, оскільки тут є укриття на 940 осіб. Нещодавно в укритті облаштували систему гідроізоляції, бо раніше сюди потрапляла волога, коли дощило. “Ми з цим боролися, як могли, вмикали вентиляційну систему, сушили, але це не був той стан приміщення, в якому кільком сотням дітям комфортно. Тож зробили гідроізоляцію вздовж усього периметру будівлі, змурували відмостку, щоб всередину не потрапляла волога, і сподіваємося, що укриття тепер буде сухим”, каже директорка.

В укритті за кошти бюджету громади облаштовують просторий навчальний клас. Поруч за рахунок коштів закладу оновили ще один клас, який раніше був кабінетом з предмету “Захист України”. А у вестибюлі на першому поверсі відремонтували навісну стелю, оздобили колони декоративною штукатуркою та замовили ролети на вікна. У березні цього року капітально відремонтували й спортивну залу разом із роздягальнею, кабінетом для вчителів фізкультури та кімнатою для зберігання інвентарю. А зараз у залі встановлюють обладнання для занять. Тут з’явились футбольні ворота, кріплять баскетбольні кільця, сітки для вікон, закуплені мати, м’ячі та інший інвентар.

Гроші на капітальний ремонт приміщення заклад отримав з бюджету громади. “Якщо говорити про укриття то це 300 тисяч гривень, зазначила Наталія Івасішина. Два навчальних класи на другому і четвертому поверхах за кошторисом у 406 тисяч. А ось косметичний ремонт за рахунок нашого закладу”.

Нині тривають ремонти та оновлення у більшості освітніх закладів громади, в тому числі й дитсадках. “Нині передбачено масштабні ремонти укриттів у трьох ДНЗ і двох школах, щоб збільшити їх площу, зазначила в.о. директора департаменту освіти та науки міської ради Ольга Кшановська. Відповідна комісія вже працює з 29 липня, оглядає будівлі, харчоблоки, туалетні кімнати і, відповідно, укриття. А після 19 серпня наша освітня громада буде отримувати дозвіл від ОВА на очний формат навчального року 2024/2025”. До вересневого старту освіта традиційно готується, створюючи комфорт і затишок, аби повернути у нові гімназії та ліцеї шкільне життя.

Тетяна Слободянюк

Back to top button