Квартплата здорожчає втричі. Чому?

Починаючи з 1 вересня, для мешканців багатоквартирних будинків у місті втричі дорожчою стане квартплата. І хоча всі розуміють, що більше? ніж удвічі здорожчана електроенергія тягне за собою весь ланцюжок комунальних послуг, нові платіжки — сюрприз неприємний. Чому зросте квартплата, і які послуги закладені у розрахункову квитанцію для споживача? Про це в управляючій муніципальній компаній “Озерна” розповіли журналістам МТРК “Місто”.

Свою роботу двірники зазвичай розпочинають о сьомій, а взимку о шостій ранку. Олена Фіщук, двірничка з 30-річним УМК “Озерна”, прибирає та впорядковує три прибудинкові території на проспекті Миру, впродовж дня стежить, аби тут було чисто. Прибирання прибудинкових територій — це одна з послуг, яку мешканцям надає управитель. Комунальники, крім прибирання, впорядкування дворів та дитячих майданчиків, підвалів та технічних поверхів, обслуговують і внутрішньобудинкові системи. Це мережі електропостачання, водопостачання та водовідведення, а також здійснюють поточні ремонти в під’їздах. Крім того, УМК сплачує за елелектропостачання ліфтів та освітлення місць загального користування. “У цьому будинку по проспекту Миру, 71/3, повністю виконано ремонт трубопроводу водопостачання. Для цього замінено 139 метрів погонних трубопроводу холодного постачання, — розповіла головний інженер УМК “Озерна” Галина Сладкомедова. — Також виконані ремонти першого, третього і шостого під’їздів за кошти управляючої компанії”.

УМК “Озерна” обслуговує 143 багатоповерхівки у мікрорайонах Ракове, Озерній, Виставці, в смт Богданівці. Звісно, щомісяця власники квартир сплачують за надані послуги. Сума оплати залежить не лише від розмірів помешкання, а й від площі прибудинкової території, покрівлі, сходових клітин — всі ці чинники враховуються у платіжці. “Виставлена ціна по будинку 6,3 гривні за квадратний метр загальної площі ,наприклад, у 30 кв. м, — пояснює Галина Сладкомедова. — І це множиться на ціну за послуги, так виходить місячна оплата за квартиру”. За її словами, востаннє ціну за цю послугу коригували у 2021 році. Тоді кіловат електроенергії коштував 1,68 грн. Із червня 2024-го світло здорожчало до 4,32 грн, тобто на майже 250 відсотків. УМК, єдиним доходом яких є лише квартплата від мешканців, змушені також піднімати ціну на послуги, в середньому, на третину.

У нас не вистачає коштів на оплату за спожиту електроенергію, за освітлення місць загального користування і живлення ліфтів. Я розумію, для мешканців це, може, й болюче питання, підняття ціни мало кого втішає, але іншого виходу немає: просто ми не виживемо, — каже пані Галина. — Грошей не вистачить ні на обслуговування будинків, ні на заробітну плату працівникам. Хоча зарплата у частини людей й нині нижча за середню. До прикладу, у двірника, який цілий день порається на трьох прибудинкових територіях, місячна зарплата сім тисяч гривень. І це при тому, що навантаження дуже зросло, бо лише з цієї установи мобілізовані до ЗСУ і воюють дев’ятеро чоловіків.

Нова ціна за послуги, які надає УМК “Озерна”, почне діяти з 1 вересня. Піднімають вартість за послуги на 30% й інші УМК. А їх у міській громаді сім.

Вікторія Катрич

Back to top button