Сортуємо сміття — дбаємо про довкілля

У Хмельницькій міській громаді сортуванню та утилізації побутових відходів приділяють особливу увагу. Фахівці офісу “Розумне довкілля. Хмельницький” звертаються до мешканців громади: перед тим, як винести сміття у відведене місце, сортувати його. А також нагадують, що здати небезпечні відходи можна до Центрів управління відходами та Екобусу.

Центри управління відходами знаходяться на проспекті Миру, 7 та на перетині вулиць Чорновола та Пілотської, працюють щоденно з 8.00 до 19.00 та приймають безкоштовно такі види відходів: зелені відходи, будівельні, скло, папір, ПЕТ, метали, побутову техніку, меблі, одяг, поліетилен, батарейки, термометри, лампи люмінесцентні та лампи енергозберігаючі, протерміновані медикаменти, електроніку, побутову хімію, фарби, клеї, розчинники та відпрацьоване мастило.

До речі, графік Екобуса “перейшов” на зимовий час: у середу та четвер з 12.00 до 17.00, у п’ятницю, суботу та неділю з 9.00 до 17.00.

Нагадаємо, чому сортувати сміття — важливо. Накопичуючись на звалищах, сміття розкладається і виділяє фільтрат, який отруює повітря, ґрунт, воду. Кількість пластика в смітті становить до 20%. А під час тління одного пластикового пакета виділяється понад 70 хімічних сполук, небезпечних для життя людини. Сміття накопичується. Наприклад, термін розкладу поліетиленового пакета 15 років, консервної банки 50, пластикової пляшки 450. За даними вчених із Національного екологічного центру аналізу та синтезу Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі (США), шлунки морських птахів на 90% заповнені частинками пластику. До 2050 року це призведе до загибелі всіх морських птахів, які є ланкою екосистеми, порушення якої також призведе до нових невтішних природних змін.

Чи можна зарадити цьому? Так, потрібно лише дотримуватися певних правил поводження зі сміттям, щоб у подальшому його можна було переробити. А отже, перетворити побутове сміття на енергію та корисні матеріали, які можна використати знову.

Жанна Бойчук

Back to top button