Змагання ідей і співпраця для Перемоги
Дводенний тренінг на тему: “Хакатон можливостей — Хмельницький 2024: взаємодія громади, влади та бізнесу для досягнення Перемоги” відбувся в обласному центрі. У заході взяли участь понад 30 осіб — представників громадських організацій, влади та місцеві підприємці. Організували хакатон у рамках проєкту “Посилене партнерство для сталого відновлення”, який впроваджується ПРООН за фінансової підтримки уряду Швеції та влади м. Хмельницького.
Хакатон — це захід, проведений компанією чи організацією, яка прагне отримати високоякісне рішення завдяки співпраці внутрішніх або зовнішніх експертів. Формат хакатону часто є конкурентним, тобто учасники змагаються між собою з метою створити найкращий продукт чи рішення.
Саме з цією метою два дні дискутували та аналізували бізнес-ідеї учасники чергового хмельницького хакатону. Адаптивний картинг для військових з інвалідністю — таку власну ідею, над якою вже працює понад пів року, презентував ветеран російсько-української війни, паралімпійський чемпіон, громадський активіст Олександр Маковей. “Основна ідея: щоб картинг був підлаштований під усі наші потреби. Тобто, якщо в людини ампутовані нижні кінцівки, то в картингу мають бути ручні гальма. Якщо людина пересувається на візку, то має бути спеціальна кран-балка, яка буде садовити картингіста у водійське крісло. Тобто, картинги важливо сконструюватитак, щоб ветерани почувалися пілотами “Формули один”, — каже Олександр.
Чим важливий хакатон? “Учасники спілкуються, знайомляться з цікавими проєктами, — розповідає регіональний координатор ПРООН у Хмельницькій області В’ячеслав Третяк. — У дискусіях є можливість поділитись ідеями, проаналізувати і народити нові проєкти для втілення. За результатами хакатону плануємо створити каталог проєктних ідей із тим, щоб показати його міжнародним донорам і залучити фінансування для них”.
У перший день хакатону учасників ознайомили з програмами підтримки бізнесу від міської ради. “Хмельницька рада робить насправді багато речей, аби підтримувати місцевий бізнес, особливо той, що працює в оборонному секторі, — зазначив заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук. — Бізнес сплачує податки, які потім перетворюються в донати і відправлення для Сил оборони. Також цим заходом ми підтримуємо молодь, аби вона активно проявляла себе в бізнесі, в наших комунальних структурах”.
Напередодні було проведено школу проєктного менеджменту. “Навчали учасників, як писати бізнес-проєкти, шукати гранти і залучати фінансування на реалізацію власного підприємництва або соціальних ініціатив, — розповів голова Молодіжної ради м. Хмельницького Андрій Ткаченко. — Окрім тренінгових програм, воркшопів, постійно надаються консультативні коуч-послуги. Також відбувся менторинг цих учасників, і в нас досить різна цільова аудиторія. Є ветерани війни, внутрішні переселенці, вразливі категорії населення та інші. Але всі вони прагнуть зробити свій внесок у розвиток міста та його економіку”.
Тетяна Руса