Що з безпекою на дорогах?
Майже 2 тисячі людей загинули і ще 21 тисяча травмована у ДТП в Україні від початку року до 1 вересня. Найбільше аварій з травмованими у населених пунктах трапилось у Києві (1393), на Дніпропетровщині (1350), Одещині (1148) та Львівщині (1114). На Хмельниччині статистика, на щастя, не така сумна: 365 ДТП. Але приводів для радості мало. Адже 80% аварій із постраждалими траплялися у населених пунктах (зростання на 13% порівняно з минулим роком), 15% — на дорогах державного значення. Такі дані наводять у Державному агентстві відновлення та розвитку
інфраструктури України.
Найнебезпечнішою дорогою залишається траса M-06 Київ-Чоп, де за вісім місяців року сталося 292 ДТП із постраждалими. На трасі М-30 Стрий-Умань-Дніпро-Ізварине зареєстровано 291 ДТП. У топ найбільш аварійних доріг також потрапила траса M-03 Київ-Харків-Довжанський, там сталося 156 ДТП із постраждалими.
Майже половина аварій в Україні трапляється через порушення швидкості руху — 39,9%. Через порушення правил маневрування відбувається 23% ДТП, через порушення правила проїзду перехресть — 9,6%, через порушення правила проїзду пішохідних переходів — 6,8%, через недотримання дистанції — 5,3%, через водіння у нетверезому вигляді — 4%, через перехід пішоходів у невстановленому місці — 2,4%, через виїзд на зустрічну смугу — 1,7%, через порушення правил обгону — 1,4%, інші причини — 5,8%.
Щоб попередити аварійні ситуації, на Хмельниччині на двох дорогах державного значення: М-30 Стрий-Умань-Дніпро-Ізварине та Н-03 Житомир-Чернівці встановили 72 нових дорожніх знаки. Вони попереджатимуть водіїв про небезпечні ділянки.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла фахівчиня зв’язків із громадськістю та пресою Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Хмельницькій області Олена Коцюба.
За її словами, у 2024 році на замовлення Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Хмельницькій області працівники Державного підприємства “Національний інститут розвитку інфраструктури” визначили місця концентрації ДТП та аварійно-небезпечні ділянки.
“За результатами проведених робіт у нас було визначено п’ять місць концентрації ДТП і сім — аварійно-небезпечних ділянок на двох автомобільних дорогах державного значення: М-30 Стрий-Умань-Дніпро-Ізварине та Н-03 Житомир-Чернівці. На цих автодорогах вже встановили попереджувальні знаки. Встановили 10 попереджувальних знаків (вони встановлюються на початку і наприкінці ділянки концентрації ДТП) і 20 табличок (до кожного знаку по дві). Окрім того, встановили 14 попереджувальних знаків “Аварійно-небезпечна ділянка (інша небезпека)” та 28 табличок до кожного зі знаків”, — повідомила Олена Коцюба. Водіям слід звертати особливу увагу на ці ділянки й бути максимально уважними за кермом.
Натомість працівники відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції провели нещодавно комісійне обстеження вулично-дорожньої мережі. І виявили сотні недоліків.
Зазначимо, двічі на рік поліцейські обстежують дороги, щоби подбати про безпеку учасників руху. Цього разу, як зазначають в установі, за результатами осіннього комісійного моніторингу складено акти, у яких зафіксовано порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху. Інспектори видали 189 вимог (приписів) на вжиття заходів щодо ліквідації виявлених недоліків під час обстеження та оформили 38 адміністративних матеріалів”, — інформують в управлінні патрульної поліції.
Жанна Бойчук