Оздоровлюються й відновлюють сили з надією

У рекреаційному центрі Берег надії” Хмельницької міської ради з 9 по 15 листопада проходив семиденний ретрит для ветеранів із сім’ями. 10 родин учасників бойових дій з Хмельницької області мали змогу відновити тут свій психоемоційний стан і зміцнити сімейні взаємини.

Програма соціального відновлення для ветеранів та їхніх сімей ініційована Міністерством соціальної політики України разом з Українським Червоним Хрестом й реалізована в рамках Державного стандарту соціальної адаптації для ветеранів та їхніх рідних”, — каже директор центру Андрій Гулько. З сімʼями працювала мультидисциплінарна команда, що складалася з психологів, волонтерів Українського Червоного Хреста, психологів та фахівців соціальної служби територіальних обʼєднаних громад. Програма включала оцінку соціальних потреб родин, інформаційно-правову підтримку, групові та індивідуальні зустрічі з психологами та лікарями.

Учасники також мали змогу отримати кваліфіковану допомогу від фахівців “Берега надії”, а саме консультації лікаря-невролога, лікаря фізичної та реабілітаційної медицини, відновити втрачене здоров’я на заняттях з фізичними терапевтами. Родини ветеранів взяли участь у творчих майстер-класах, музичних вечорах, охочі прогулялися на велосипедах по осінньому лісі, відвідали заняття зі скандинавської ходьби тощо.

Минулого року ми оновили та збільшили потужності нашого рекреаційного центру “Берег надії”. Тепер він постійно, без пауз працює з родинами загиблих Героїв, полонених, безвісти зниклих. Проводяться оздоровлення, декомпресія, реабілітація ветеранів та діючих військових, — каже міський голова Олександр Симчишин. —

Наразі завершується черговий проєкт для родин ветеранів. У співпраці з громадськими організаціями їм надали інформаційно-правову підтримку, провели психологічні та арт-терапевтичні сесії, медичну допомогу, фізичну реабілітацію.

Перед тим 139 учасників пройшли програму декомпресії. А реабілітацію отримали 45 членів родин наших загиблих Героїв.

Загалом на базі “Берегу надії” вже оздоровилися 1186 ветеранів та членів їхніх родин, 710 з яких — діти.

Роботи ще дуже багато, є серйозні плани, але вже зараз ми можемо забезпечити воїнам і їхнім родинам якісну фізичну та психологічну реабілітацію”.

Жанна Бойчук

Back to top button