Дитинство — територія безпеки

У закладах освіти Хмельницької міської територіальної громади пройшов Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. Мета заходу — сформувати у дітей свідоме ставлення до власного життя і здоров’я та озброїти їх навичками безпечної поведінки як у повсякденному житті, так і в надзвичайних ситуаціях. Організатор безпекового проєкту — департамент освіти та науки Хмельницької міської ради.

Як проходив особливий тиждень у дошкільних та загальноосвітніх закладах? Про це йдеться у повідомленні департаменту освіти й науки. У дитячих садочках педагоги навчали малюків з допомогою ігор. Кожен день тижня мав свою тематику: “Сам вдома”, “Вогонь — ворог, вогонь — друг”, “Заклад дошкільної освіти — територія безпеки”, “День здоров’я” та День цивільного захисту. Малеча через інтегровані заняття, театралізовані вистави, спортивно-музичні розваги та перегляд спеціальних відеоматеріалів засвоювала важливі правила безпечної поведінки.

Загалом у Тижні безпеки взяли участь 8625 вихованців і педагогів, проведено 2936 ігор з тематикою безпеки життєдіяльності, 148 конкурсів малюнків, 253 вікторини та змагань тощо.

У школах програма була ще насиченішою. Це зустрічі школярів із поліціянтами, які розповідали про правила безпечного поводження на дорозі та у громадському транспорті, а також екскурсії до пожежної частини. Учні зустрічалися з представниками Хмельницького центру здорової молоді, вчились азів домедичної допомоги під час травмування, брали участь у вікторині “Мінна безпека. Вибухонебезпечні предмети”.

Учні четвертих класів закладів освіти взяли участь у ІІ турі міської олімпіади з безпеки життєдіяльності. Загалом до безпекових заходів долучились 34948 учнів і вчителів. За цей час відбулися 92 тематичних лінійки, 415 відкритих уроків, 289 лекцій і 91 виставка, 1414 бесід, 108 конкурсів малюнків, 364 вікторини та змагання…

Особлива увага впродовж Тижня приділялася навичкам виживання в умовах воєнного стану. Діти вчилися правильно діяти під час повітряної тривоги; розпізнавати та поводитися при виявленні вибухонебезпечних предметів; збирати “тривожну валізку”; здійснювати правильну евакуацію; надавати першу домедичну допомогу.

Ольга Озерна

Back to top button