Хмельницький міський голова: місто створює сприятливий клімат для релокованого бізнесу
Бізнес із зони бойових дій продовжує переїжджати у більш безпечні регіони України. За програмою релокації з центру і сходу на захід перемістили свої потужності понад 400 підприємств. Половина з них вже розпочала роботу. За інформацією Хмельницької обласної військової адміністрації 34 підприємства транспортували своє обладнання на територію Хмельниччини. Частина з них вже запустила виробництво. Понад два десятка облаштували місця для роботи в Хмельницькому. За словами міського голови Олександра Симчишина, який днями зустрівся з представниками релокованого бізнесу, спеціалізація підприємств різна: машинобудування, легка промисловість, сфера послуг, IT.
Завдяки проєкту «ІмЕкс: вихід на нові ринки», який реалізується управлінням економіки Хмельницької міської ради за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, усі вони можуть отримувати консультації з питань старту продажів, маркетингу, логістики, законодавства, пошуку партнерів, а також допомогу в розробці стратегій та бізнес-планів.
« Ми допомагаємо із пошуком приміщень, надаємо консультативну підтримку, допомагаємо із логістикою, пошуком кадрів. Вже 2 тижні діє проект, за підтримки GIZ – «ІмЕкс: вихід на нові ринки”. Близько 40 підприємств (місцевих і релокованих) бере участь в проекті. Трансформуємо проект «Купуй Хмельницьке» в «Купуй Українське».Клопочу, щоб підприємства не змінювали реєстрацію, а платили податки за місцем попередньої реєстрації, бо там кошти потрібні куди більше, ніж тут. Сподіваюся, що такі підприємства дуже скоро матимуть можливість повернутися у рідні міста. А у нас залишать свої філії і представництва. Тим паче, зі слів керівників, вони розглядають наше місто як перспективу і після Перемоги», — написав на своїй сторінці у фейсбук міський голова.
Наразі чимало звернень щодо релокації бізнесу продовжує надходити до Хмельницького. Місто готове сприяти усім, хто готовий переїхати до нашої тергромади , щоб відновлювати свою роботу.
.