Вифлеємський вогонь уже в Хмельницькому

Нічним потягом з Києва до Хмельницького 16 грудня пластуни доправили традиційний Вифлеємський вогонь — символ миру, тепла та єдності.

Із обласного центру священний вогонь передали естафетою з рук в руки пластуни Хмельницького своїм друзям з інших пластових осередків Хмельниччини. Загалом вогонь подорожуватиме Хмельниччиною до 24 грудня. Цьогоріч першими вогонь отримали військові капелани-пластуни та організації, якы одразу ж вирушили зі своєю місією служіння в східні прифронтові регіони. Про це розповів координатор передачі вогню миру області, керівник обласного осередку національної скаутської організації “Пласт” Андрій Колесник. “У першу чергу, вогонь поширюватиметься там, де діють осередки “Пласту” — у Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Шепетівці та Старокостянтинові. Якщо отримаємо підтримку від громад, будемо раді передати вогонь і до інших населених пунктів області, — зазначив координатор передачі вогню. — Скаутська традиція поширення Вифлеємського вогню щороку нагадує про важливість добрих справ і допомоги іншим, особливо тим, хто не може святкувати Різдво вдома”.

У 12 нічних поїздах Вифлеємський вогонь миру прибув до України 15 грудня на 22 вокзали країни. Першим містом став Львів: там вогонь запалили на Полях почесних поховань захисників України. Далі — Київ, де його передавали в укритті, тому що в столиці лунала повітряна тривога.

Нагадаємо, Вифлеємський вогонь миру — щорічна ініціатива, яка об’єднує скаутів з усього світу напередодні Різдва. Головна ідея заходу — передати символічний вогонь із місця народження Ісуса Христа всім, хто потребує тепла, підтримки та світла. Традиція бере початок з 1986 року. У австрійському Лінці місцева телерадіокомпанія ORF вирішила привезти вогонь із Вифлеєму для пацієнтів лікарень, дітей у сиротинцях та інших нужденних. Згодом цю ініціативу підтримали скаутські організації, і Вифлеємський вогонь став символом міжнародної скаутської дружби.

Як Вифлеємський вогонь потрапляє в Україну? З 1998 року вогонь щороку передають українським пластунам. Напередодні вони отримують його в Австрії. Далі скаути доставляють вогонь у міста, селища, храми, лікарні та інші місця по всій країні — здебільшого залізничними шляхами впродовж 15-16 грудня.

Тетяна Руса

Back to top button