Щодо отримання субсидії на оренду житла відповідає ГУ ПФУ у Хмельницькій області

Чи має право на отримання субсидії на оренду житла жінка, яка має статус ВПО, якщо її чоловік, такого статусу не має і мешкає в іншій області України?

Так, має. Особа, яка не проживає разом з наймачем та не пов’язана з ним спільним побутом, що підтверджено наявністю відповідних відомостей про задеклароване (зареєстроване) місце проживання наймача та/або членів домогосподарства наймача у відомчій інформаційній системі Державної міграційної служби, не включається до складу домогосподарства наймача.
У разі відсутності таких відомостей в інформаційній системі Державної міграційної служби адресу задекларованого (зареєстрованого) місця проживання (перебування) може бути підтверджено іншими документами. 


Зокрема, підтверджувальними документами можуть бути довідка, що підтверджує місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довгостроковим відрядженням, відбуванням покарання; довідка про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку) тощо.

Оскільки для розрахунку субсидії на оренду житла враховується середньомісячний сукупний дохід осіб зі складу домогосподарства наймача, а чоловік у цьому випадку до складу домогосподарства не включається, то і його доходи під час розрахунку розміру субсидії не враховуються.

Чи можна подати документи для призначення субсидії на найм житла, якщо наймач перебуває в Україні, а наймодавець – за кордоном?

У разі, коли внутрішньо переміщені особи, які мають намір отримати субсидію на найм житла, та власники житлових приміщень, які надають житлові приміщення для тимчасового проживання, фізично перебувають у різних населених пунктах, документи про призначення виплати можна подати дистанційно в електронному форматі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. 

У цьому випадку наймач у власному кабінеті вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України вносить необхідну інформацію в онлайн-форму заяви та договору найму, долучає копії документів (за бажанням) та зберігає сформовані документи.

Після цього заява та договір стають доступними для перегляду та підпису в особистому кабінеті наймодавця на вебпорталі Пенсійного фонду України. Наймодавець підтверджує правильність внесених наймачем відомостей до заяви, договору найму і підписує (накладає кваліфікований електронний підпис – КЕП).

Далі заяву та договір підписує наймач, використавши свій КЕП.

Підписані документи потрапляють на розгляд до Пенсійного фонду України. Такий алгоритм дій є доступним, коли наймач житла перебуває в Україні, а наймодавець – за кордоном.

Як визначається склад домогосподарства для призначення субсидії на найм житла?

До складу домогосподарства ВПО, яка наймає житло, належать усі особи, які проживають у найманому приміщенні та з яким наймач пов’язаний родинними зв’язками: чоловік, дружина, діти, пасинок, падчерка, прийомні діти, діти, які виховуються батьками-вихователями в дитячих будинках сімейного типу, усиновлені діти, діти, над якими встановлено опіку або піклування, діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (зокрема ті, що навчаються в онлайн-режимі) до досягнення ними 23-річного віку і не мають власних сімей, повнолітні діти, які не перебувають у шлюбі; діти з інвалідністю після досягнення ними 18-річного віку до визнання їх особами з інвалідністю з дитинства I та II групи; особи з інвалідністю з дитинства I та II групи або особи з інвалідністю I групи, які проживають разом із батьками; непрацездатні батьки чоловіка / дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв’язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одинокою людиною з інвалідністю I групи та доглядає за нею; жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі, але проживають однією сім’єю, та/або особи, які встановили в судовому порядку факт проживання однією сім’єю або не пов’язані родинними зв’язками (неповнолітня дитина, яка не належить до складу сім’ї наймача).

Домогосподарство може складатися з одного наймача.

До складу домогосподарства не включаються особи, які: перебувають на повному державному утриманні; у період призначення субсидії на найм житла(субсидія на найм житла призначається на шість місяців) понад три місяці навчаються за денною формою навчання та проживають у гуртожитку; не проживають разом з наймачем та не пов’язані з ним спільним побутом і це підтверджено відомостями з інформаційної системи Державної міграційної служби або перебувають за кордоном, зникли безвісти, депортовані за межі України, перебувають у полоні, проходять військову службу понад 30 днів поспіль на 1 число місяця, з якого призначається субсидія на найм житла. 

Важливо! Склад домогосподарства наймача визначається на дату звернення за призначенням субсидії на найм житла та фіксується в заяві.

 

 

Back to top button