“Броня для душі”
23 квітня в Україні відзначають День психолога. Це професійне свято фахівців, які піклуються про психічні процеси та допомагають знайти рівновагу в світі, що динамічно змінюється. Психологи підтримують, навчають долати виклики та повертають віру в те, що будь-які труднощі можна побороти.
Особливо цінною сьогодні є праця військових психологів. Вони щоденно працюють з військовослужбовцями як тими, що на передовій, так і тими, хто повернувся з районів ведення бойових дій.
“Робота з хлопцями, які повернулися з зони бойових дій — це насамперед про довіру. Вони не одразу відкриваються. Але коли з’являється контакт, ти бачиш, як важливо їм проговорити свій біль, страх чи почуття провини. Війна залишає слід не лише на тілі, а й у душі. І наша місія — допомогти з цим справитись”, — розповідає начальник відділення психологічного забезпечення Каріна Лепікаш.
Підготовка військовослужбовця — це не лише тренування з тактики, медичної чи вогневої підготовки або фізичної витривалості. Важливу роль відіграє психологічна стійкість, яка формує здатність діяти в умовах надзвичайного стресу, зберігати ясність мислення, ухвалювати рішення під тиском і підтримувати побратимів у кризових ситуаціях.
Робота психолога на етапі формування бойового підрозділу є дуже важливою. Вона знижує ризик психологічного вигорання, зменшує ймовірність посттравматичного стресового розладу й підвищує загальну ефективність команди. Психологічна підготовка — це своєрідна “броня для душі”, яка допомагає не лише витримати тягар служби, але й з гідністю повернутися додому.
“Психологічна підготовка бійця перед відправленням на фронт — це не просто тренінги. Це формування внутрішнього ресурсу, вміння контролювати емоції, адаптуватися до стресу. Вчасне втручання психолога може зберегти не лише психіку, а й життя”, — пояснює психолог Віталій Геник.
Дякуємо українським психологам, а особливо тим, хто допомагає і підтримує наших захисників.
Група інформації та комунікації НГУ