День праці 1 травня: історія свята та чи скасували його в Україні
Офіційне свято сьогодні в Україні – День праці. Воно залишається державним, оскільки не пов’язане з Росією, а відзначається в усьому світі. За законом 1 травня має бути неробочим днем, однак під час воєнного стану додаткові вихідні скасовуються.
Історія свята пов’язана з трагічними подіями, які відбулися в Америці в 1886 році. 1 травня робітники Чикаго організували страйк, вимагаючи встановлення 8-годинного робочого дня. В той час був 15-годинний робочий день. Страйк і демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією — загинули люди. На згадку про ці події на конгресі в Парижі було прийнято рішення оголосити 1 травня Днем міжнародної солідарності трудящих.
Сьогодні в переважній більшості держав свято не носить ні політичного, ні соціального характеру, а вважається саме радісним весняним днем оновлення і праці.
1 травня став днем зустрічей з друзями, народних гулянь, ярмарків, мирних демонстрацій. З першим травня тісно пов’язані веселий колективний відпочинок, початок дачного сезону, збори всієї родини або компанії для проведення пікніків.
Цікаво, що на Гаваях перший день травня вважають днем танців, а у Франції відзначають День конвалії. Романтичні італійці в цей день за традицією виконують серенади під балконами своїх коханих дівчат, а на Сицилії всі від малого до великого в першотравневі дні збирають лугові ромашки, які, за місцевими повір’ями, приносять щастя.
У перший день травня жителі англійських сіл вставали вдосвіта, щоб зібрати квіти. На галявині в селі встановлювали високе травневе дерево, прикрашали його яскравими польовими квітами, танцювали і співали навколо дерева. В даний час в Лондоні діти ходять по будинках і продають квіти. Всі зібрані гроші вони кидають у колодязь бажань або віддають в різні благодійні організації. У Фінляндії Першотравень — традиційний весняний карнавал студентів.
У вік високих технологій та автоматизації значення людської праці не втрачає своєї актуальності. Свято весни та праці — це нагадування про цінність кожного працівника, про необхідність справедливих умов праці та поваги до тих, хто своєю працею робить світ кращим.
Вітаємо всіх з першим травневим днем, зі святом весни і творчої праці! Нехай будь-яка справа, за яку беретеся, приносить задоволення і радує своїми результатами.