Стратегічна сесія визначила майбутнє Хмельницької громади
Стратегія розвитку як планувальний документ є основою для успішного функціонування громади, ефективного використання ресурсів, залучення інвестицій і сталого зростання. Навіть в умовах війни, коли майбутнє складно спрогнозувати, Хмельницька громада уже сьогодні думає про завтрашній день. Бо життя, незважаючи на складні виклики, продовжується.
Чому важливо будувати стратегію? Бо вона, по-перше, визначає напрямок, в якому громада має розвиватися, допомагає чітко визначити цілі та пріоритети для досягнення соціального, економічного та культурного зростання. По-друге, вона створює основу для узгоджувального діалогу та співпраці між різними громадськими організаціями, бізнесом, місцевою владою та іншими зацікавленими сторонами. А також сприяє збереженню природних ресурсів і покращенню якості життя хмельничан.
15 липня у Хмельницькому, в бізнес-холі «Проскурів», відбулася Стратегічна сесія, на яку міг завчасно зареєструватися кожен охочий, аби разом з фахівцями втілити власну ідею, щоб наше місто стало ще кращим, ще сучаснішим, ще перспективнішим.
Цією унікальною можливістю скористалися понад 200 учасників. У фокус-групах освітяни, комунальники, військові і ветерани, підприємці та представники громадських організацій висловлювали пропозиції, аби вибудувати Стратегію розвитку Хмельницької міської громади до 2035 року.
Заступник міського голови Микола Ваврищук, який брав участь у сесії, каже: «Ми створили робочу групу, яка ретельно готувалася до сесії, провела перше робоче засідання, де проаналізувала всі дані. Крім того, відбулося онлайн опитування хмельничан, де кожен міг відповісти на актуальні питання, визначити проблемні місця та висловити власні пропозиції щодо подальшого розвитку Хмельницького та громади».
У ході дискусій та обговорень учасники напрацювали 395 ідей, з них 336 отримали статус реалістичних. Робота велася за 10 напрямами, що охоплювали 23 тематичні блоки. Найбільше пропозицій зосереджено у таких сферах: спортивна активність, розвиток освітнього потенціалу, культурний простір, економічне зростання громади, цифрова трансформація, соціальна підтримка, інвестиційна діяльність, транспортна інфраструктура.
Усі пропозиції згодом систематизують за допомогою української інформаційної авторської методики DIY4Change під модерацією міжнародного експерта Олексія Коваленка. Цей сучасний інструмент поєднує цифрові рішення і новітні підходи до фасилітації, що дозволяє якісно структурувати ідеї та перетворювати їх на практичні, реалізовувані пропозиції.
Розроблену Стратегію розвитку нашої громади планують затвердити на сесії Хмельницької міської ради до листопада цього року.
Жанна Бойчук