На Хмельниччині поліція затримала шахрайку, яка видурила в пенсіонерки 170 тисяч гривень
Телефонне шахрайство вже настільки прижилося в нашому суспільстві, що на нього не діє ні час, ні інформація в ЗМІ, де журналісти інформують про зухвалих пройдисвітів, ні роз’яснювальна робота дільничних поліції. Найчастіше на вудила аферистів потрапляють літні люди, які дізнаються про різні біди, які трапляються з їхніми родичами.
Спрацьовує у цій ситуації психологічний прийом. По-перше шахраї повідомляють своїй жертві про якусь вкрай серйозну проблему лише серед ночі, коли людина ще не оговталася від сну і не здатна мислити швидко і логічно. По-друге, люди цієї «професії» гарні психологи та актори. Вони вміють маніпулювати свідомістю людини, переконувати її і зловживати довірою. При цьому діють досить швидко, аби їх не викрили, використовуючи техніку «сьогодні і зараз», не даючи людині жодного шансу прийти до тями, подумати чи з кимось порадитися. На цю класичну шахрайську схему й повелась наша героїня, 74-річна пенсіонерка з Нетішина. Серед ночі їй зателефонувала невідома особа і, назвавшись лікаркою, повідомила, що її донька потрапила в ДТП та потребує негайної дорого вартісної операції. В літньої жінки одразу підкосилися ноги і вона не роздумуючи погодилась віддати усі свої заощадження, аби врятувати життя своїй дитині. Людині, яка буквально за якихось 5-10 хвилин з’явилась у неї на порозі , вона не вагаючись віддала 170 тисяч гривень. І лише згодом з почуттям виконаної материнської місії, вирішила зателефонувати чоловікові своєї доньки. Коли ж слухавку взяла сама донька і сонним голосом запитала, що трапилось, старенька мало не втратила свідомість. Вона зрозуміла, що віддала гроші шахраям.
На щастя, правоохоронцям вдалося впродовж кількох годин розшукали і затримали зловмисницю у сідньому місті Славута. Разом зі своїм спільником шахрайка вже мала ось-ось покинути готель. Зараз вона перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. Слідчі відкрили кримінальне провадження за статтею “шахрайство”.
Євген Ковтун