22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Сьогодні, 22 червня, в Україні День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Саме на світанку 22 червня 1941 року нацистська Німеччина розпочала масштабний наступ уздовж усього кордону — від Балтійського до Чорного моря. Київ став одним із перших великих міст, які зазнали ударів з повітря. Цьогоріч минає 85 років від початку вторгнення, що забрало життя кожного п’ятого українця.

За оцінками істориків, Друга світова війна забрала життя мільйонів українців — як військових, так і цивільних. Зруйновані міста й села, окупація, Голокост, депортації та репресії залишили рани, які відчуваються й досі. Сьогодні українці вшановують усіх, хто загинув на фронтах, став жертвою окупації, переслідувань та воєнного лихоліття, а також згадують ціну, яку народ заплатив за мир.

Нині ці історичні події набувають додаткового контексту, оскільки через повномасштабне вторгнення рф Україна знову перебуває в стані війни та щодня зазнає людських і матеріальних втрат.

 

 

 

Back to top button