Допомога Третій штурмовій

У понеділок, 22 червня, міський голова Олександр Симчишин повідомив про чергову допомогу від нашої громади українським військовим. Цього разу 29 ударних дронів-бомбардувальників Vampire отримали воїни 3-ї окремої штурмової бригади.

За інформацією з відкритих джерел, Vampire почали випускати в Україні у 2022 році. Це величезний гексакоптер, що має шість роторів. Він може нести корисне навантаження до 15 кг на відстань до 20 км. Має високу стійкість до засобів РЕБ, GNSS-антени, біспектральну камеру, дієвий вночі та може самостійно повертатися після втрати зв’язку.

За підсумками 2025 року він став найрезультативнішим засобом на фронті: лідером за ураженням російських окупантів серед інших коптерів-бомберів, як свідчать дані Армія дронів 2025.

«Vampire, відомий також як дрон Баба-Яга, очолив рейтинги державної програми Армія дронів.Бонус (система єБалів) за кількома ключовими категоріями: найрезультативніший засіб на полі бою; №1 за ураженням особового складу противника; ⁠№ 1 за ураженнями серед коптерів-бомберів; № 1 за кількістю замовлень Силами оборони у сегменті бомберів на Brave1 Market», – йдеться в повідомленні Армія дронів 2025.

Загалом безпілотники Вампір виконали понад 2,5 мільйона бойових місій та завдали армії рф уражень на десятки мільярдів доларів. Дрони використовують для ударів по передньому краю та укріплених позиціях противника, а також техніці і живій силі. Цей гексакоптер успішно дистанційно мінує і виконує логістичні завдання — доставляє воду, продовольство, медикаменти і спорядження на передові піхотні позиції.

Back to top button