Пільги для ветеранів війни на роботі і в навчанні

Оборонці, які повертаються в цивільне життя та влаштовуються на роботу, мають пільги при працевлаштуванні і в здобутті освіти, закріплені у Законі України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Зокрема це виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності — 100% середньої заробітної плати, незалежно від стажу роботи; виплата працюючим особам з інвалідністю допомоги по тимчасовій непрацездатності до 4 місяців підряд або до 5 місяців протягом календарного року, а також допомоги по державному соціальному страхуванню за весь період перебування в санаторії, з урахуванням проїзду в обидва боки у разі, коли для лікування не вистачає щорічної і додаткової відпусток; використання чергової щорічної відпустки у зручний час, а також додаткова відпустка 14 календарних днів на рік зі збереженням зарплати; у випадку скорочення працівників ветерани мають переважне право на залишення на роботі; позачергове працевлаштування за спеціальністю відповідно до підготовки та висновків медико-соціальної експертизи.

Крім того, ветерани та ветеранки можуть скористатися ваучерами для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці. Зокрема, пройти перепідготовку за робітничою професією, підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутого за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти (крім третього (освітньо-наукового/освітньо-творчого) рівня вищої освіти), спеціалізації та підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця. Надання цих послуг координує Державний центр зайнятості.

Держава забезпечує учасникам бойових дій цільову підтримку для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти у державних та комунальних закладах освіти. Зокрема це повна або часткова оплата навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів; пільгові довгострокові кредити для здобуття освіти; соціальні стипендії; безоплатне забезпечення підручниками; безоплатний доступ до мережі Інтернет, систем баз даних у закладах освіти; безоплатне проживання в гуртожитку.


Український ветеранський фонд провів опитування і з’ясував, що 16,6% опитаних захисників і захисниць не повернуться на стару роботу, 32% вагаються й 51% планують повернутися на попередню роботу.

За матеріалами Українського ветеранського фонду

Back to top button