Стресостійкість і праця на максимум
Хмельницькі комунальники тримають тил, допомагають у зоні бойових дій будувати фронтові фортифікації та відновлюють постраждалі міста й села.
Їхню працю від початку повномасштабного вторгнення називають комунальним фронтом, і це не перебільшення, адже саме комунальники пліч-о-пліч з бійцями ДСНС, Нацполіції першими поспішають у місця наслідків рашистських терористичних атак, рятують людей, відновлюють постраждалу інфраструктуру і паралельно продовжують дбати про благоустрій міста, підтримання його життєдіяльності в умовах блекаутів, обстрілів, обмеженого фінансування, нестачі ресурсів, кадрів тощо. У таких жорстких умовах вони демонструють справжню стресостійкість і високу відповідальність. І не лише у підтриманні і розвитку комунальної інфраструктури міста, а й активною допомогою фронту і постраждалим українським регіонам. Такі поїздки розпочалися ще з літа 2022 року і тривають досі.
Нещодавно бригада хмельницьких комунальників повернулася з чергової фронтової поїздки. Цього разу це був Донецький напрямок. “Є справи, які робляться постійно і тихо. Наші комунальники допомагають будувати фортифікаційні споруди на фронті, а також відновлювати міста і села, що постраждали від рук ворога. Зовсім нещодавно із важкого напрямку, де будували фортифікації, повернулося кілька бригад на чолі з керівником підприємства. Щиро дякую кожному! — написав у соцмережах міський голова Олександр Симчишин. — Раніше також працювали, відновлюючи обʼєкти, на Донеччині, Запоріжжі, Херсонщині, Ізюмі, Чернігові. Більше 170 комунальників воюють на фронті. Шестеро загинули, стільки ж зниклих безвісти, понад десять отримали поранені. У цій війні важливий кожен. Головне — робити максимум із того, на що ти здатен”.
Ще влітку 2022 року бригада УМК “Південно-Західна” працювала на відбудові зруйнованого Чернігова. “Перший раз ми їздили в Чернігів на два тижні. Тоді ми з командою відновлювали покрівлі будинків. Снаряди прилітали у великі житлові комплекси, — розповідав учасник поїздки Олег Зярко, директор УМК “Південно-Західна”. —Дві ракети влучили в дев’ятиповерхівку. Пам’ятаю, що на восьмому поверсі люди з вишки забирали свої речі. А на дев’ятому в них над головами звисали плити. Все розбите вщент”. Запам’яталося Олегу Зярку й відрядження до Ізюма у 2023 році. Хмельницькі комунальники були одними з перших, хто приїхав допомагати відновлювати місто. Працівників було вісім. “Ми приїхали зі своїми інструментами, бо навіть молотки, я не кажу про “болгарки”, цвяхи — все позабирали орки. Не було взагалі ніяких інструментів. Найперше ми робили демонтаж побитого шиферу, виконували столярні роботи: рейки, балки. А потім уже клали шифер. Тоді ми зробили чотири об’єкти”, — пригадує Олег Леонідович.
.
А прямими фронтовими буднями комунальників стало будівництво фортифікаційних споруд на лінії фронту на Донеччині. Наші комунальники довели, що стресостійкість — це їхня професійна і людська риса, враховуючи, що працювати доводиться й за себе, й за своїх колег, які нині зі зброєю захищають Україну.
Тетяна Слободянюк