Чарівне місце: водоспад, печерний грот, старий парк, палац…
Південний схід Хмельниччини часто називають Джерельним краєм і не дарма: саме тут, на Дунаєвеччині, дзюрчать до десятка водоспадів та цілющих джерел. Найвідомішими з них вважаються вісімнадцятиметровий Малієвецький водоспад, який штучно створив місцевий пан у XVII столітті, та водоспад Бурбун, про який ми вже вам розповідали.
Отож детальніше — про водоспад, розташований в невеличкому селі Маліївці колишнього Дунаєвецького району. Незвичність цього місця полягає не тільки в історії його створення, а й у його химерному вигляді. Бо він подібний до гігантської фантастичної істоти, яка застигла з відкритим ротом, зачарована красою цього місця. Саме цим він відрізняється від будь-якого іншого. Вісімнадцятиметрова скеля, з якої падає водоспад, повністю вкрита зеленим мохом. До речі, на початку XVIII століття тут діяв Василіянський монастир. Саме тому скеля, з якої падає водоспад, має два поверхи з печерними гротами-келіями, що є залишками стародавньої споруди. У Маліївцях зберігся старовинний парк з двома ставками, фонтанами, стилізованою під замкову вежу водонапірною баштою. Більшість паркових оздоблень за минулі роки було винищено. Але справжньою його перлиною можна милуватись і зараз: самотня скеля з водоспадом і печерним гротом. Це є справді неймовірно чарівне місце, яке приваблює туристів. В самій скелі є двоповерхова печера. Її прийнято пов’язувати із давнім монастирем та ім’ям народного героя Устима Кармалюка. За легендою, в цій печері переховувався народний месник. Вода до вершини скелі подавалася старим дерев’яним водогоном.
Від Хмельницького до водоспаду приблизно 65 кілометрів, дорога займе трохи більше однієї години.
Це місце сміливо можна назвати одним із наймальовничіших куточків нашого краю. Обравши маршрут подорожі сюди, як бонус отримаєте й неймовірно гарний Палац Орловських — історична архітектурна пам’ятка Поділля.