На Хмельниччині браконьєр наловив риби майже на 800 тисяч гривень

З 11 квітня 2022 року вступила в силу  щорічна заборона на вилов водних біоресурсів,щоб  надати рибі можливість спокійно дати потомство.
На водних об’єктах в період нересту забороняється пересування всіх плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів. Водночас в нерестовий період дозволяється любительський лов риби, але   однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега, з дотримання норм вилову – до 3 кг/день на людину. За  вчинення порушень правил рибальства передбачена відповідальність у вигляді штрафу, але браконьєра можуть наказати й більш жорстоко, навіть позбавити волі.

31-річного мешканця Летичева, очевидно, кара за браконьєрство не лякає. Раніше він виловлював рибу сітками в нерестовий період  і відпекувався  штрафом, який був значно меншим, ніж улов.  Цього разу «любителю» риболовлі  може загрожувати ув’язнення.  Він не зраджуючи своїм традиціям,  виловлював рибу чотирма великими  сітками і « нарибалив» майже на 800 тисяч гривень.  Браконьєра виявив місцевий поліцейський офіцер громади разом з дільничним сьогодні спозаранку  на Щедрівському водосховищі, неподалік  Летичева.

За даним фактом дізнавачі Летичівського відділу поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 249 (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України. Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді накладення штрафу до 3-х тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі строком до трьох років. Наразі слідчі дії тривають.

Back to top button