На Хмельниччині працівники міграційної служби оформляли на мертвих душ українські паспорти, а потім продавав їх росіянам: справа вже в суді

Працівники міграційної служби Хмельниччини налагодили схему виготовлення підроблених паспортів у вигляді ID-карток. В документ вносились дані  померлих громадян України, а фото  замовників,зокрема іноземців, серед яких були й громадяни росії.  Коштував такий паспорт 5000 доларів США.

Наприкінці жовтня 2021 року ця схема була виявлена та заблокована. Слідством встановлено, що «нові власники» українських паспортів використовували ці документи для отримання закордонних паспортів та  безперешкодного перетину кордону з Європейським Союзом. Окрім цього на куплені паспорти іноземці реєстрували в Україні  бізнес, отримували  кредити у банківських установах тощо.

Після завершення всіх відповідних експертиз одному з активних гравців оборудки, а саме працівнику відокремленого територіального підрозділу Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області, було повідомлено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення).

Нещодавно правоохоронці завершили розслідування кримінального провадження і передали обвинувачуваний акт до суду. Посадовцю може загрожувати до трьох років обмеження волі. Про це повідомили співробітники територіального управління Державного бюро розслідувань у Хмельницькому.

Слідчі дії тривають, готуються підозри іншим учасникам злочинної схеми, у тому числі керівнику територіального підрозділу Державної міграційної служби України в Хмельницькій області.

 Євген Ковтун

Back to top button