8 березня: святкувати чи ні?
В Україні це свято традиційно дуже популярне і усе ще залишається вихідним днем, попри декомунізацію.
Примітно, що сьогодні феміністки часто виступають проти сучасного формату 8 березня, оскільки він нібито закріплює гендерну нерівність.
Але тисячі українок захищають нашу державу зі зброєю в руках на передовій, займаються волонтерством та забезпечують Сили оборони усім необхідним для перемоги над ворогом. Українська жінка воює, захищає, лікує, виховує. Продовжує навчатись, працювати, займатись саморозвитком, робити корисні дослідження та відкриття на користь країни та людства.
Саме за ці права та можливості боролись наші попередниці, саме за ці свободи і перспективи виходили на акції протесту. Сьогодні жінка — самостійна і незалежна, вільна обирати собі роботу, хобі і вбрання. Має право на освіту, достойну зарплату і кар’єрне зростання. Жінка — не слабка стать. Навіть якщо і фізично слабкіша за чоловіків, але міцна духом, витривала і морально стійкіша за багатьох з них.
А ви знаєте, що… жінки керують третиною українських підприємств. Набільше жінок-керівників у Києві (41000), Дніпропетровській (понад 19000) та Одеській областях (понад 14000). Жінки керують в освіті, культурі, охороні здоров’я та соцпослугах. Зокрема, вони очолюють 99% дитячих садків та 93% бібліотек.
Також в Україні жінки переважають у керівництві підприємств споживчої кооперації (58,6%), держвлади (56,2%), місцевого самоврядування (52%), комунальних підприємств (79%), профспілок (62%) та кредитних спілок (54%).