90-літній ювілей школи, що відчиняє двері у світ музики

Хмельницька музична школа №1 імені Миколи Мозгового святкує 90-річчя з дня створення.

Заснована у далекому 1935 році, вона й досі запрошує в світ чарівних звуків маленьких хмельничан. Нині тут працюють майже 100 педагогів та навчаються понад 600 дітей. Серед випускників школи — народний артист України Анатолій Молотай, заслужені діячі мистецтв, музиканти Оксана Цмур, Георгій Курков, Ольга Малик…

До свого ювілею учні старанно підготувалися й запросили на свої звітні концерти, зокрема відбулися концерти відділу народних інструментів, фортепіано, духових та ударних, струнно-смичкових інструментів, сольного співу та інших. Великодній концерт напередодні дав і зразковий дитячий хор «Подільські солов’ї», що діє в цій школі. А 30 квітня відбувся великий ювілейний концерт колективів та солістів закладу, який зібрав чимало шанувальників музичного мистецтва. Побував на концерті й міський голова Олександр Симчишин. Він привітав викладачів, що відкривають дітям світ музики і в кожного зі своїх учнів вкладають часточку своєї душі, подякував їм за мистецьку і педагогічну працю. Принагідно висловив вдячність і нашим захисникам, завдяки яким діти мають можливість надалі навчатись улюбленої справи. Побажав школі процвітання, а вихованцям та їхнім наставникам — нових творчих досягнень.

«Випускники Хмельницької музичної школи №1 імені Миколи Мозгового — переможці всеукраїнських та міжнародних конкурсів, відомі музиканти. Дехто згодом став викладачем цієї ж школи, яка його виховала, — каже міський голова. — Є випускники закладу і серед тих, віддав своє життя за Україну на війні… Вдячні педагогам, що виховують чергове покоління митців! Бажаємо натхнення викладачам та учням!»

Серед тих, хто прийшов привітати школу з ювілеєм, — Артем Ромасюков, начальник управління культури та туризму ХМР. Він випускник школи, тут вивчав гру на баяні, а згодом і викладав. «Для мене ця школа рідна, бо з нею пов’язана велика частина мого життя. Школа №1 дає можливість хмельничанам здобувати якісну початкову мистецьку освіту. Бо тут працюють справжні професіонали, які люблять свою справу, нею живуть і передають свої знання юним вихованцям», — каже Артем Ромасюков.

90 років — це не просто чималий часовий відрізок. Це ціла епоха, що об’єднала не одне покоління викладачів і учнів, які створювали музику, зростали з нею, передавали її тепло та красу іншим. І роблять це й нині, незважаючи на складні виклики сьогодення. Тож бажаємо їм творчого натхнення, миру і перемоги!

Жанна Бойчук

 

Back to top button