Афера на п’ять мільйонів: у Хмельницькому затримали злочинну групу, яка продавала неіснуючі автомобілі

Злочинну групу організував 54-річний хмельничанин. До її складу входило 18 чоловік. Схема за якою працювали шахраї, доволі проста, але без довірливих людей вона б не працювала. Відтак аферистам вдалося ошукати понад півсотні людей з різних регіонів України, які хотіли придбати через інтернет автомобіль. Своїх жертв зловмисники заманювали в пастку «вигідними» цінами. Дочекавшись передоплати за свій «товар», зловмисники ще декілька місяців підтримували зв’язок зі своїми клієнтами, повідомляючи  маршрут автомобіля, який начеб-то їхав з-за кордону. Потім затримку доставки прив’язували до великих черг на кордоні. Після цього шахраї вимикали телефон, залишаючи своїх клієнтів  і без автомобілів, і  без грошей. Серед потерпілих  є і військові, і волонтери, які мали намір  придбати транспорт на фронт.

За місцями проживання фігурантів правоохоронці вже провели 35 обшуків, під час яких вилучили десятки мобільних телефонів і банківських карток, майже півмільйона гривень готівкою у різній валюті та 5 автомобілів преміум класу.

Троє осіб, серед яких організатор, вже отримали повідомлення про підозру та перебувають під вартою. Всім причетним до шахрайської схеми загрожує до 8 років ув’язнення. Слідство триває. Наразі правоохоронці прогнозують, що і підозр учасникам злочинної групи, і потерпілих буде більше.

Євген Ковтун

Back to top button