“Більш безпечний та людиноорієнтований…”

Незважаючи на те, що основна стаття видатків у Хмельницькій громаді йде на Сили безпеки і оборони, в місті комплексно взялися за інфраструктуру та благоустрій.

Так, днями працівники «Хмельницькводоканалу» завершили реконструкцію ділянки водопроводу на вул. Кам’янецькій (від Проскурівського підпілля до вул. Подільської). «Ми довго шукали і нарешті знайшли для вас трубу, яка не іржавітиме. Саме таку проклали наші фахівці на Кам’янецькій — новенькі поліетиленові труби», — кажуть у водоканалі.

«Ця мережа була збудована ще у 1976 році та за роки експлуатації відпрацювала свій ресурс, — коментує міський голова Олександр Симчишин. — Через постійні навантаження та вплив блукаючих струмів ділянка потребувала частих ремонтів, що створювало додаткові витрати та ризики перебоїв із водопостачанням.

Наразі старі сталеві труби замінили на сучасні поліетиленові. Загальна протяжність реконструкції склала понад 130 метрів. Також оновили водопровідні колодязі. Це перший етап модернізації міської інфраструктури. Далі тут вже реалізовуємо важливий дорожній проєкт, який покращить мобільність громадського транспорту (тролейбусів) в центральній частині міста».

Проєкт реорганізації перехрестя Кам’янецької та Подільської виглядає дуже сучасно: виділені смуги для громадського транспорту, чітке зонування, безпечні переходи та ще й додаткове озеленення в самому центрі. Саме такий європейський підхід до мобільності реалізує міська влада.

Іще один майбутній проєкт реконструкції анонсував у соцмережах заступник міського голови Василь Новачок, стоячи на перехресті вулиць Кам’янецької та Героїв Маріуполя. Він, зокрема, повідомив, що пішохідний перехід поблизу філармонії — один із незручних, хаотичних та неінклюзивних у місті. Його довжина 35 метрів, він ширший навіть за вулицю Кам’янецьку. «Тож у ході запланованого поточного ремонту тут буде внесено зміни в організацію дорожнього руху, а потім зробимо благоустрій території, — каже Василь Новачок. — Плануємо зменшити площу асфальту на дорозі, облаштувати зелений острівець безпеки із дотриманням принципів безбар’єрного доступу, додати більше зелені. А також зробити це перехрестя більш безпечним і людиноорієнтованим».

Побільше б таких масштабних та продуманих проєктів!

Сніжана Біла

Back to top button