Допомога фронту: хмельницькі освітяни плетуть сітки для маскування військової техніки
Маскування – невід’ємна частина бойової діяльності всіх родів військ. Одним з її елементів, які створюють безпечні умови для військовослужбовців Збройних Сил України – маскувальні сітки. Це те, що вручну можна виготовляти усім. Робота рутинна, однотипна, але коли ти знаєш, що це дуже потрібно, і це може врятувати чиєсь життя, то це ще більше мотивує, кажуть викладачі Хмельницького ВПУ №11. Півсотні маскувальних сіток великих розмірів для військової техніки колектив закладу вже передав на фронт.
Втім, це лише один з напрямків їхнього волонтерства. Оскільки училище готує фахівців для підприємств машинобудування та автосервісу, а відтак тут працюють з металом, з перших днів війни викладачі разом зі студентами освоїли виробництво пічок. Їх виготовляли на замовлення військових. Передали захисникам 70 штук, які наші бійці використовують і для обігріву, і для приготування їжі в польових умовах. Майстри виробничого навчання виготовили також понад 700 «їжаків-неваляшок», які необхідні для протидії техніці російських військових, 65 комплектів до бронежилетів, а також брали активну участь під час облаштування блокпостів на в’їздах до Хмельницького. Власними силами працівники ВПУ облаштували й бомбосховище в центральній частині міста та в навчальному закладі, де забезпечують цілодобове чергування, а відтак мешканці мікрорайону можуть ним користуватися під час повітряних тривог.
«Підтримуємо зв’язки з військовими частинами і намагаємося реагувати на потреби захисників. Уже передавали солодощі, продукти довготривалого зберігання, взуття, шкарпетки тощо», – розповів директор навчального закладу Василь Селізар.
Окрім плетіння сіток, збору продуктів харчування, роботи з металом працівники закладу працюють у штабі допомоги вимушеним переселенцям. Допомогли із поселенням 41 родині. А ще силами цього професійного училища були виготовлені куби для Алеї Героїв, яка розташована на вулиці Проскурівській.
Євген Ковтун