Хмельницькі барви Дня вишиванки

Першими про Всесвітній день вишиванки в міській громаді вже зранку почали звітувати користувачі соцмереж: поспішили розмістити свої світлини у вишиванках. І таким чином взяти участь у всесвітньому флешмобі українців “Вишиванка — код нашої стійкості”.

Хоча, власне, кожний рік у цей день стає символічним флешмобом, тому що об’єднує українців по всьому світу. Якщо у вишиванці, отже, свій. А ось у шкільному всеукраїнському флешмобі взяли активну участь усі освітні заклади громади. Сотні учнів ліцею №2 на шкільному стадіоні влаштували концерт-флешмоб, передаючи естафету своїм житомирським ровесникам. Також у цей день третьокласники ліцею відправились у вишиванках в архівний відділ міської ради, де архівісти підготували для них пізнавальну відеорозповідь про орнаменти вишивки різних регіонів України. А ще ліцеїсти передали у БФ “Волонтери Поділля” благодійні кошти, зібрані під час ярмарків, на придбання трьох ФПВ-дронів.

У дитсадку № 29 провели день під гаслом “Вишиваємо Перемогу!” Вихователі підготували бесіди “Вишиванка оберіг”, “Військова вишиванка”, малюки одягали у вишиванки ляльок, слухали етномузику, взяли участь у національній спортивній руханці у вишиванках. У Давидковецькому ліцеї разом з бібліотекою-філією влаштували благодійне свято етнічної моди “Вишиванковий гламур” для всіх охочих мешканців села.

У Молодіжному центрі спільно з управлінням молоді та спорту організували інтелектуальний турнір для студентів закладів вищої освіти, який відбувся на базі Хмельницького національного університету. Сім команд з різних вишів взяли участь у вікторині про традиційний український одяг, символіку орнаментів в різних регіонах. Гостя заходу, переселенка Наталя Тищук з Соледара Донецької області, поділилася своєю історією про родові вишиванки, яка зворушила всіх присутніх. Родзинкою цього дня стала благодійна фотосесія. В усіх чотирьох корпусах ХНУ були створені тематичні фотозони, де кожен охочий міг зробити пам’ятне фото у вишиванці та задонатити для ЗСУ. Упродовж дня вдалося зібрати понад 10 тисяч гривень.

Тематичний благодійний концерт просто неба “Вишивана моя Україна” на майданчику біля Палацу творчості дітей та юнацтва влаштував народний художній колектив ансамбль танцю “Подолянчик”, який ще понад 10 років тому започаткував у цей день флешмоб. Згодом він переріс у велику мистецьку акцію за участю художніх дитячих колективів міста. Донатами для ЗСУ долучилися до благодійної акції батьки вихованців “Подолянчика” разом з ГО “Два крила”.

Та не лише заклади освіти і культури робили цей день святковим. За кермо сіли й чимало водіїв громадського транспорту, вбраними у національний стрій. Взагалі святкували колективами, аби підкреслити: наші традиції, національна пам’ять нас єднає і дає силу. “Колектив із особливим трепетом долучився до всеукраїнського флешмобу, одягнувши вишиванки на роботу. Ми пишаємося тим, що можемо внести свою частку в збереження та популяризацію української культури” , — такий напис під колективним фото на Фейсбук ТОВ “Хмельницькенергозбут”, працівники якого цього дня прийшли на роботу у вишиванках. “Такий крок є символом нашої єдності, поваги до національних традицій та гордості за наше українське коріння. Одягайте вишиванку в свята та в будні, любіть справжнє, традиційне, рідне, українське — мову, культуру, елементи одягу, саме те, що ідентифікує нас як Націю!” — йдеться у повідомленні.

Тетяна Слободянюк

Back to top button