Хмельницькі волонтери відправили на фронт ще чотири автівки та гуманітарний вантаж у деокуповані міста

Хмельницькі волонтери з початку  повномасштабного вторгнення щодня працюють на допомогу фронту і українським містам, які зазнали руйнувань, а віднедавна хмельничани активно допомагають і мешканцям  деокупованих територій.  Днями  БФ «Волонтери Поділля» відправив своєю  поштою на передову і в звільнені міста чергову валку допомоги.

«Сьогодні для виконання бойових задач разом із «Волонтерами Поділля» на схід відправили ще 4 автівки: буси і джипи.Також нагадую, що в Хмельницькому працює проєкт «Волонтерська пошта», яка щотижня відвозить сотні посилок в найгарячіші точки та нещодавно деокуповані території: Ізюм, Куп’янськ, Дворічна, Балаклія, де ще не працює Нова та Укрпошта, і там безпосередньо з рук в руки передає пакунки, засоби захисту, буржуйки, медичні засоби нашим військовикам!» — повідомив на своїй сторінці у Фейсбуку Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

Минулого тижня волонтерська пошта БФ «Волонтерів Поділля» здійснила одну із найнебезпечніших поїздок, адже маршрут пролягав через нещодавно деокупавні міста. Про це повідомили волонтери фонду на своїй сторінці у Фейсбуці і поділились враженнями про побачене.

«Вщент зруйновані будівлі, заміновані узбіччя, ще й під кінець ледь не потрапили під обстріл касетними снарядами. Під час обстрілу захоплювались оперативністю та злагодженою роботою наших військових, вмотивувались ще більше працювати, аби допомагати нашому війську, адже наші хлопці без перебільшення — кіборги. Поспілкувавшись з військовими, написали список потреб, які повезем на наступний тиждень разом з посилками «Волонтерської пошти!», — розповіли учасники поїздки. Оскілки одна поїздка на схід (а вони щотижневі)   потребує від 300 літрів дизпалива, волонтери  звертаються до   містян постійно допомагати з пальним для транспорту.

Цього разу до поштових відправлень потрапило чимало подарунків від малечі. Головний — зібрані кошти для чергового народного автомобіля. А ще —  кілька ящиків смаколиків.  Адже у Хмельницькому з нагоди  Всеукраїнського дня дошкілля, заклади дошкільної освіти Хмельницької міської територіальної громади провели благодійні ярмарки для підтримки ЗСУ. На ярмарках продавали різноманітні роботи діток, сувеніри, випічку, солодощі. Батьки мали змогу придбати собі будь-що, тим самим задонатити на ЗСУ. Таким чином  було зібрано майже 600 тисяч гривень! Це колосальна сума, яка допоможе придбати велику машину для військових від наших маленьких дошкільнят.

Також волонтери вкотре  нагадують хмельничанам, що допомоги нині потребують  не лише наші воїни,  а й співвітчизники, яких визволили від окупантів.Отже, потреби: буржуйки (якщо ви не можете допомогти з виготовленням, то можете допомогти з металом, наші волонтери на постійній основі варять буржуйки в Старій Синяві, тому потрібен лише метал); сокири (чим побільше); матраци; корм для тварин (адже дуже багато покинутих тварин прибиваються до військових і їх просто нема чим годувати). Залишені без догляду тварини — це  ще одна трагедія війни. Тисячі їх залишилися без господарів на звільнених, але поруйнованих, спустошених  територіях.  Вони шукають людей у надії на порятунок. Щоп’ятниці волонтери їдуть  на схід і зустрічають  дорогою  десятки залишених кошенят та собак. На жаль, не можливо їх всіх забрати у Хмельницький, але ми, містяни,  можемо їм допомогти вижити. Для цього волонтери  хочуть до чергової відправки зібрати, окрім посилок для військових, їжу для тварин. Принести корм можна на Кам’янецьку, 63/1.

Одного з таких нині песиків безхатьків, який втратив господарів і домівку, врятували хмельницькі волонтери в одній із поїздок. Історія його порятунку — зворушлива і  суто українська: тепер вівчарка Рекс, якого залишили господарі на Харківщині, разом з нашими хлопцями звільняє окуповані території.

Тетяна Слободянюк.

 

Back to top button