Хмельницький “До і після”
У німецькому Дрездені делегація із Хмельницького відкрила фотовиставку про життя українського міста до і після повномасштабного вторгнення.
В експозиції — понад три десятки світлин про Хмельницький авторів з різних регіонів України, які перебували в нашому місті як переселенці. Про це для медіа повідомив начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков.
“У Дрездені ми відкрили фотовиставку, щоб показати німецькій спільноті та українській діаспорі, як змінилось із початком повномасштабного вторгнення мирний Хмельницький. Місто розвивалось, тут відбувались яскраві культурно-мистецькі заходи, а після 24 лютого 2022 року стало суцільним гуманітарним і волонтерським хабом, прийняло транзитом понад 300 тисяч українців, які рятувались від війни. Робить це й досі”, — зазначив Артем Ромасюков.
За його словами, фотовиставку відкрито у рамках підписання унікальної тристоронньої угоди про співпрацю і партнерство між українським обласним центром Хмельницьким та столицями двох округів Німеччини — Дрезденом і Штутгартом.
Відібравши для експозиції світлини про те, як українці з перших днів у надважких умовах протистоять рашистському терору, хмельничани в Дрездені нагадали всім про необхідність постійної підтримки України, допомоги біженцям та українським організаціям, реабілітації наших поранених військових. Тому, аби ця підтримка не зменшувалась, потрібна постійна комунікація, постійні емоції і живі діалоги.
“Дуже важливо у будь-який спосіб показувати за кордоном реальні події в Україні. Коли вони не з новин і соцмереж, а з розповідей і світлин самих українців дізнаються про ті жахіття, що несуть російські окупанти на нашу землю, про дітей в укриттях, про героїчних оборонців, то для них відкривається зовсім інша картинка. На виставці ми бачили і сльози в очах, і відчули розуміння, що Україні треба продовжувати допомагати”, — сказав Артем Ромасюков.
Хмельницька фотовиставка експонується в одному із комунальних музеїв Дрездена з середини березня.
Вікторія Катрич