Хмельницький музей історії міста готує артефакти та свідчення про теперішню війну

В музеї історії м. Хмельницького  зберігаються тисячі експонатів, які розповідають про минулі події на теренах  сучасного міста. Особливо цінні  раритети – часів УНР, визвольної боротьби в часи радвлади, під час Другої світової війни та  російсько-української війни 2014 року. А віднедавна  музейники розпочали збір  експонатів, записують свідчення про  нинішню російську-українську війну з дня повномасштабного вторгнення російсько-фашистських загарбників.

«Мета – зафіксувати та зберегти історію, яка твориться нині, щоб у майбутньому мовою артефактів та документів розповісти правду про героїчну боротьбу українців за свою державу, волю та незалежність, про мужність та незламність українських військових  і цивільних, про відданість рідній землі, вірність присязі, віру в перемогу і здатність відстоювати свої цінності»,  –  каже директорка  музею, науковця  Галина Барабаш.  – Тому ми звернулися  з проханням до подолян та тимчасово переміщених громадян збирати та передавати до музею речі та свідчення про війну з російськими загарбниками, які  поповнять наші фонди та експозицію.

Тож хмельничанам пропонують передавати  до музею особисті речі військових, волонтерів, медиків та журналістів, фотодокументи і відео, амуніцію, прапори підрозділів, листи, особисті спогади тих, хто побував в окупації, брав та бере участь в русі опору, записи народної творчості на воєнну тематику, дитячі малюнки тощо.

Приймають також  предмети, пам`ятні речі, пов`язані з діяльністю Збройних Сил України, правоохоронних органів та добровольчих формувань: форму, одяг, захисне спорядження, предмети військового побуту, фрагменти зброї, екіпірування: прострілені або пошкоджені іншим способом каски, бронежилети, розгрузки, рації тощо. Прапори та інші державні символи України, які перебували у зоні бойових дій: використовувались для позначення органів державної та виконавчої влади, розташування військових частин, блокпостів, військової та цивільної (наприклад, біженців) техніки тощо. Військова символіка, яка використовується бійцями під час проведення бойових дій: знаки розрізнення, нарукавні знаки, кольорові опаски (жовті та сині) тощо. Схеми бойових дій, записки та іншу документацію, створену у зоні проведення бойових дій, котра не має грифів обмеження доступу. Використані зразки озброєнь вітчизняного та іноземного виробництва (протитанкові комплекси, гільзи, магазини, спорядження для зберігання та ін.) Експонати, які відображають діяльність ворога: форму одягу та спорядження військовослужбовців збройних сил російської федерації та незаконних збройних формувань, на яких містяться відповідні знаки розрізнення (червоні та білі опаски, нарукавні знаки) тощо.

Музей історії міста Хмельницького також прийме на зберігання та експонування світлини, документи, особисті речі офіційно загиблих на фронті військових – жителів міста Хмельницького та Хмельницької територіальної громади.

Звернутися до музейників  можна за адресою: м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 30, тел.: 65-23-94, 067-192-10-79.

Євген Ковтун.

Back to top button