Хмельницький прикордонник “приземляє” ворожі літаки

Його позивний “Гудзон”, хоча жодного стосунку до однойменної ріки в США він не має. Але майстерність “Гудзона” — на рівні світових бойових стандартів, переконані його побратими.

Про відважного мисливця за ворожими літаками йдеться у повідомленні Держприкордонслужби України. До початку повномасштабного вторгнення прикордонник на псевдо “Гудзон” служив у Національній академії Державної прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького, а з перших днів повномасштабного вторгнення рф відправився в зону активних бойових дій. Раніше воював у складі українського миротворчого контингенту в Іраку, тому був впевнений, що його досвід буде корисним.

Гудзон” пройшов навчання на оператора протизенітного ракетного комплексу та швидко опанував ПЗРК Stinger. Саме з нього прикордонник “вполював” два ворожих літаки Су-25. Його підрозділ тримав оборону ділянки на Бахмутському напрямку. Ворог атакував позиції з різних сторін на рельєфній місцевості. “Гудзон” робив багато спроб збити літак ворога: міняв позиції, годинами лежав під маскуванням, вичікуючи на влучний момент, навіть намагався зробити це з будівельного крана. “Ворог розраховував і свої можливості, і наші. Їх літаки поводилися дуже обережно. А нам позиції не завжди дозволяли підібратися ближче. Багато ракет йшло на теплові пастки”, — згадує “Гудзон”. Того дня дистанція теж була не на користь українських військових, але іншої позиції не було. Все сталося дуже швидко. На позиції був з напарником. Помітили винищувач, який випустив ракету та намагався швидко повернути назад. “Гудзон” прицілився, вистрілив та вже за декілька хвилин отримав підтвердження, що ворожий винищувач збито.

Другим збитим літаком на рахунку “Гудзона” став знову СУ-25. Тоді літак різко випірнув із-за хмар, ще й не з тієї сторони, з якої очікували, тож довелось оперативно реагувати. “Гудзон” швидко зорієнтувався, зробив запуск. Винищувач здійснив пуск ракет та почав виконувати розворот, скинувши теплові “обманки”, проте це його не врятувало. Через короткий проміжок часу українські захисники отримали підтвердження, що СУ-25 збитий та “негативно приземлився”.

Всім страшно на війні, але страх тебе не врятує. Потрібно діяти!”, — каже “Гудзон”. І несхитно вірить у перемогу: “Дай Боже, щоб ми перемогли й будемо розбудовувати свою країну, адже у нас є все для цього: можливості, ресурси та надзвичайні люди”.

Відважний прикордонник отримав чимало нагород, серед яких орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, медалі “Захиснику України” та “За мужність в охороні державного кордону України”. “Але найкраща для мене нагорода — повага побратимів, залишитися гідним воїном в їх очах”, — каже хмельницький “Гудзон”.

Наталія Лісова

Back to top button