І для цивільних, і для військових: у Хмельницькому запрацював єдиний центр видачі засобів реабілітації
Досі малозабезпечені хмельничани отримували на безоплатній основі засоби реабілітації в міському територіальному центрі соціального обслуговування та через благодійні фонди. Тепер реабілітаційний інвентар видаватимуть у новоствореному центрі. Його відкрили з ініціативи ГО «Світ без бар’єрів» на вулиці Зарічанська 14/4. Тут є достатня кількість інвалідних візків, ходунків, протипролежневих матраців, бандажів та засобів протезування. За потреби їх можуть отримати для тимчасового користування пенсіонери, в яких дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів, люди, які втратили працездатність, діти з особливими вадами та військові, які отримали поранення під час війни.
«Ми виділили кошти з міського бюджету в межах 600 тисяч гривень. Зробили повноцінний ремонт, придбали меблі і цей пункт запустили в роботу. Це буде єдиний центр видачі засобів реабілітації. Крім того тут працюватиме інформаційно-консультативний центр, де реабілітологи надаватимуть консультації, зокрема й стосовно поводження з засобами реабілітації», – сказав міський голова Олександр Симчишин.
За словами начальника управління соціального захисту населення Хмельницької міськради Словяна Воронецького, є урядова постанова, яка гарантує малозабезпеченим громадянам право отримувати на прокат засоби реабілітації безкоштовно, але механізм доволі тривалий, адже від дня звернення і до дня, коли людина отримає те, що їй необхідно, може пройти цілий рік. Задля оперативного забезпечення людей спеціальним інвентарем центр об’єднав зусилля і соціальних служб міста, і держави, і благодійних фондів, зокрема БФ «Карітас» та БФ «Хесед бешт». Співпрацюватиме центр й з ортопедичним підприємством задля забезпечення тих, хто постраждав від війни.
«Значна частина засобів реабілітації тут купуватиметься за кошти міського бюджету. Частина отримуватиметься за кошти державних програм і частина отримуватиметься, як благодійна гуманітарна допомога від різних міжнародних організацій та від різних міст, які нам допомагають. Впевнений, що тим, хто потребуватиме, тут знайдуть можливість надати якісну допомогу», – зазначив міський голова.
Працює центр щодня окрім вихідних. Аби отримати на прокат милиці, чи будь-який інший реабілітаційний інвентар, потрібно написати заяву, мати довідку від лікаря щодо потреби в тому чи іншому засобі реабілітації та підписати акт приймання-передачі. За словами директора Хмельницького міського територіального центру Дмитра Старцуна, на сьогоднішній день такої допомоги потребує понад 8 тисяч мешканців тергромади.