Книга Почесних громадян — третя, воєнна

З нагоди Дня Героїв у Хмельницькому презентували третю книгу про Почесних громадян міської громади. У ній — історії героїв, які поклали життя, захищаючи Україну від російських загарбників. Видання підготовлене Хмельницькою міською радою.

Мистецький дворик, де проходила презентація третього видання про Почесних громадян, вшанування пам’яті звитяжців-земляків, був заповнений особливими людьми: родичами загиблих героїв, які стали героями книги. 45 розповідей про почесних громадян це 45 історій гідних синів, батьків, чоловіків, братів… Про своїх героїв розповідають їхні матусі, не в силі стримувати сліз. “Я мама Андрія Івановича Шкринди, батька трьох дітей, мого героя, каже мама Галина. Син був у Німеччині на роботі. 26 лютого автостопом добрався в Хмельницький й одразу у військкомат. Був разом із старшим сином, якому 18 років. Сина вернули, а тато пішов воювати… Він загинув у серпні 2022 року на Донецькому напрямку”.

Подружжя Ігоря та Ірини Садовніків військовослужбовці, усі з бойовим досвідом із 2014 року. Почесним громадянином Хмельницької громади став їхній син 24-річний Тарас, лейтенант, який здобував бойовий досвід ще юнаком, у 2016 році в зоні АТО, разом з батьком. Після закінчення Львівської академії сухопутних військ у 2021 році служба у ЗСУ. Старший лейтенант Тарас Садовнік із початку повномасштабного вторгнення обороняв Київщину, Донеччину. У боях на Харківщині, біля Куп’янська, його життя обірвалося у серпні 2022-ого… Про сина розповіла мама, парамедикиня Ірина Садовнік.

Перша презентація Книги почесних громадян м. Хмельницького відбулася у 2020 році, у якій було вміщено статті про всіх почесних на той час громадян міста, починаючи від першого. А зміст другої вже заповнила війна. У ній про почесних громадян героїв російсько-української війни. Так само й у третій. Нині, зазначила упорядниця книги, заступниця завідувача архівного відділу міськвиконкому, історикиня Галина Мельник, авторський колектив готує до видання четверту книгу про почесних громадян героїв визвольної війни проти рашистської окупації.

Примірники книги і нагороди родинам полеглих захисників вручив міський голова Олександр Симчишин. “Справжні Герої народжуються і виховуються лише у достойних сім’ях. Усі вони хотіли жити, але заради нас, заради майбутнього наших дітей стали на захист України і віддали за неї найдорожче. Дякую вам за ваших рідних, за те, що виховали їх справжніми воїнами і Героями. Їх подвиг безсмертний, і ми пам’ятатимемо та шануватимемо їх завжди…”, наголосив, звертаючись до родин загиблих воїнів, міський голова.

Нагадаємо, понад 411 мешканців нашої територіальної громади загинули в боях у сучасній війні України за незалежність.

Тетяна Слободянюк

Back to top button