“Музичні” сітки
Майже сотню маскувальних сіток виготовили у Хмельницькій музичній школі №1 ім. М.Мозгового від початку повномасштабної війни.
За цей час викладачі, учні та працівники школи освоїли технологію, розміри та призначення маскувальних виробів, а займаються плетінням у перервах між уроками. Між собою називають свої сітки “музичними”. У волонтерстві беруть участь навіть першокласники мистецького закладу. Семирічні хлопчики та дівчатка, які на уроках освоюють гру на фортепіано, скрипці, бандурі тощо, а у вільний час із задоволенням плетуть сітки для ЗСУ, кажуть, що це їх надихає, вони пишаються тим, що допомагають героям на фронті.
Найбільша сітка, яку сплели в музичній школі, мала розмір 12 на 14 метрів. “Ми відгукнулись усім колективом, коли волонтери запропонували плести сітки вже в перші дні після повномасштабного вторгнення рф, — розповіла директорка музичної школи, голова ГО “Громадська палата Хмельницької області” Тетяна Лукіна. — Ми стали певним епіцентром для колег з інших мистецьких закладів міста, до нас приєднався й музичний коледж ім. В.Заремби. І нині продовжуємо допомагати нашим захисникам: викладачі, вихованці, їхні батьки, бабусі з дідусями, які очікують у коридорі закінчення занять у класах. Нині у коридорі дві рами стоять з уже натягнутою основою. А зазвичай у нас три основи в роботі: в залі, коридорі і в найбільшому класі. Пам’ятаю ситуацію, коли сітку потрібно було виготовити терміново. Тоді наші діти давали великий концерт в актовому залі. І як тільки закінчували свої виступи, одразу бралися до плетіння разом з батьками.
Матеріал для виготовлення сіток надають у ГО “Захист — об’єднання волонтерів”. Також музична школа постійно приєднується до різноманітних волонтерських ініціатив у місті. Нині збирають кошти на РЕБи, які передадуть військовим 8-го полку ССО, дислокованому в Хмельницькому.
Ольга Озерна