Мистецтво також допомагає фронту
Вже й важко перелічити, скільки робіт викладачів Хмельницької художньої школи Анни Витишиної та Світлани Костюшко було реалізовано на підтримку армії. Творчість цих художниць є яскравим прикладом того, що мистецтво допомагає нашій боротьбі з рашистами.
Анна Витишина — ще й активна волонтерка «Армії SOS Хмельницький», яка разом з колегою Світланою Костюшко у численних заходах на підтримку Збройних сил використовують свою художницьку майстерність. Вони розписують гільзи, які передають військові, наносять малюнки на шоломи, тубуси, інше. Ці роботи реалізовують за донат і всі кошти спрямовують на потреби військових. У цьому їх підтримує директор Хмельницької художньої школи Марія Барабаш, організовуючи у стінах закладу різноманітні благодійні заходи.
«Щоб залучити до збору коштів ширшу аудиторію, часто виставляємо наші роботи у Фейсбуці. Якось одна відома волонтерка з Чернігова попросила, щоб ми розписали тубус, мовляв, це допоможе швидше зібрати кошти для штурмової бригади, у якій служить її чоловік. З’ясовується, у Чернігові немає такої практики, — розповідає Світлана Костюшко. — А в Хмельницькому нас добре знають. Нещодавно військовослужбовець із нашого міста, який зараз на фронті, просив розмалювати гільзи, щоб провести розіграш за донат для їхньої бригади».
«До такої творчості залучаємо і учнів художньої школи. Вони також розмальовують шоломи, які потім реалізовували на ярмарках на підтримку ЗСУ. Діти малюють листівки, які кладемо в кожну посилку для воїнів, які відправляє «Армії SOS Хмельницький», — додає Анна Витишина. — Виготовлені власноруч браслети, ляльки-мотанки, картини — роботи дітей виставляємо у парках, на центральних вулицях міста, під час проведення різних заходів, щоб зібрати благодійні внески.
На знак вдячності благодійникам, які придбали автомобіль для військового підрозділу, я розписала шолом, і вони кажуть, що такий подарунок для них дуже цінний і пам’ятний.
А ще нам доводилося розписувати уламки збитих над Хмельниччиною ракет — ці роботи теж були реалізовані. Треба, щоб мистецтво в реаліях війни працювало на армію, будило свідомість, спонукало людей діяти».
Зараз і Анна, і Світлана працюють над новим проєктом: творенням великодніх писанок, які представить художня школа, і які розмістять у центрі міста. Розповідають, писанки будуть незвичними. У малюнках поєднають сюжети духовності й патріотизму, відобразять і сьогодення. Сучасні великодні писанки, переконані художниці, мають надихати, утверджувати віру в Господа, Україну, Збройні сили.
Разом із цим, кажуть вони, хочуть нагадати, що в цей важкий час усім нам треба підтримувати армію, хто чим може. Донатити, плести сітки, пакувати посилки, готувати сухі борщі, пекти — все це теж дуже важливо. Будь-яка допомога в реаліях війни має значення.
Ольга Душенко