Небесна Сотня: реальна історія пишеться кров’ю Героїв

20 лютого нація і прогресивний світ вшановують подвиг Героїв Небесної Сотні. Цей день став кульмінацією подій Революції Гідності 2013-2014 років і змінив хід нашої історії — геть від кривавої москви, змінив нашу свідомість і визволив силу для остаточної боротьби за нашу свободу, за гідність кожного українця.

Небесна Сотня — це 107 учасників Революції Гідності та активістів Майдану, які були вбиті російськими посіпаками. Символічно, що назва «Небесна Сотня» виникла на тлі структурних одиниць Самооборони Майдану – поділу на сотні. Цей термін вперше з’явився під час прощання із загиблими на київському майдані 21-22 лютого 2014 року. Небесна Сотня і сьогодні залишається для нації символом і стимулом. Захищати свою землю. Захищати свою свободу. Захищати своє завтра. Захищати свою Україну.

Уже четвертий рік Україна живе у повномасштабній, жахливій війні, яка за один день розділила наше життя на «до» і «тепер». Але ми пам’ятаємо, що російська вбивча бойня в Україні реально почалась у дні і місяці Революції Гідності 2013-2014 років. Майдан, Небесна Сотня стали прологом збройної боротьби з ненависним ворогом за нашу національну і державну свободу у ХХІ столітті. Реальна історія досі пишеться кров’ю. Буремний, гнівний, з заревами пожеж, трагедією втрат і величчю самопожертви Майдан розбудив українців, і з того часу нам уже ніхто не запорошить очі псевдоправдою про «два братскіх народа», написаною під диктовку російських убивць України. Але українці, на жаль, досі ведуть іншу важку війну – з внутрішнім ворогом, з непокараним злом, яким залишаються головні вбивці Майдану, свої покручі-зрадники.

Але Майдан став точкою неповернення, яку поставив народ. Якби не було Майдану, Революції Гідності, хтозна, чи не опинилася б Україна в остаточному павутинні москви, з якого годі вибратись? Історичну місію Майдану, як початку нашого остаточного визволення — болючого, небаченого за масштабами нинішніх руйнувань і смертей, визначила повномасштабна війна, яку нині ми всією нацією, нарешті об’єднавшись, ведемо проти росії. І наша місія — не просто захистити рідну землю, визволити її від ворога, а й покінчити з цим кривавим злом, щоб не передати у спадок нашим дітям і внукам старе ярмо, яке понад 400 років не давало нам жити, дихати, бути повноцінною, сильною нацією.

Одинадцять років після Революції Гідності умістили стільки подій, які, здавалося б, віддалили біль Майдану. Відшматований Крим, повномасштабний напад рашистів, знищена, сплюндрована половина нашої території, вбиті сотні тисяч наших людей… Це наш мартиролог, який поки що не викарбуваний на граніті пам’ятників. Величні пам’ятники будуть потім, після Перемоги. І будуть для нас священні, бо ця біда торкнулася кожного. Але війна остаточно визволила нашу лють до раші, визволила гідність за Україну, яка не здригнулася під смертельною зливою ракет, градів, шахедів та іншої нечисті. Але майданівці були першими. І першими добровільно рушали у гарячі точки і в 2014-ому, і в 2022-ому.

За інформацією Хмельницької обласної ради, до Небесної сотні входять десятеро людей з Хмельниччини, серед яких Сергій Бондарчук, Микола Дзявульський, Олександр Клітинський, Анатолій Корнєєв, Артем Мазур, Дмитро Пагор, Олександр Подригун, Людмила Шеремет, Віталій Васільцов, Володимир Чаплінський. Алея Героїв Небесної Сотні і російсько-української війни на вулиці Проскурівській – це наше постійне свідчення, що Хмельницький також має свою революційну, визвольну історію. І в пантеоні героїв Небесної Сотні – наші хмельничани, чиїми іменами тепер названі міські вулиці.

Небесну Сотню у Хмельницькій громаді поповнили, на жаль, вже понад 600 наших земляків, героїв російсько-української війни, які віддали життя за свободу України. Так болісно, з такою пам’яттю, з такими жертвами ми стаємо громадянським суспільством.

Тетяна Слободянюк

Фото Сергія Аніськова

Back to top button