«Піт артилериста береже кров піхотинця»
Як готують мінометників Нацгвардії на Хмельниччині
Коли розвідка передає координати, бійці підрозділів вогневої підтримки мають діяти миттєво. Але перш, ніж це стане бойовою рутиною, кожен мінометник проходить сотні годин підготовки. В одному з секторів полігону — укрита лісосмуга. Саме тут відпрацьовує мінометний взвод хмельницького підрозділу Національної гвардії України. Відточені рухи, чітке встановлення, наведення і заряджання.
«Ти маєш знати свій міномет з заплющеними очима. Тут усе має значення: кут, відстань, вага, навіть щільність повітря. Помилка — і влучаєш не туди. А це не просто пропущений шанс. Це загроза побратимам», — ділиться старший навідник Алукард.
Умовний ворог висаджує ДРГ на узбіччі з метою прориву до позицій. Завдання БПЛА — виявити, завдання мінометників — вразити, завдання інструкторів — оцінити і довести до автоматизму кожен рух і кожне рішення.
«Ми готуємо хлопців до сучасної війни. Там постійна координація між підрозділами, швидка передача інформації й влучний удар. Ворог не чекає, і ми не маємо права гаяти ні секунди. Є принцип, якого ми дотримуємось завжди: піт артилериста береже кров піхотинця. І кожен наш навчальний залп — це інвестиція в життя побратимів на передовій», — зазначив командир взводу на псевдо Гуру.
«Наш дрон завис на 150 метрах, щоб залишатись непоміченим. Як тільки ми зафіксували ворожий автомобіль, що висаджував піхоту, одразу передали координати. Усе — по протоколу: швидко, чітко, без паніки. Розуміли: від нас залежить влучність мінометного розрахунку», — розповідає оператор БПЛА Володимир.
На полігоні все вже затихає, дрон повертається на базу, а міномети — до транспортного стану. Але головне — фахівці відпрацювали ще раз на практиці свої навички і визначили напрямки, які потребують додаткових тренувань.
Група інформації та комунікації НГУ