Позитивна їжа

Стрес — недуга, до якої в сучасному світі схильний кожен. Він робить нас більш вразливими і негативно впливає на нашу імунну систему. Але ж найзручніше і найпростіше заспокійливе майже завжди під рукою — їжа. Звісно, харчування має бути насамперед різноманітним і корисним, коли відбувається гармонійне поєднання необхідної кількості вітамінів і мікроелементів. Крім того, існує низка “антистресових” продуктів, які є особливо ефективними.

Вітамін С є головним вітаміном, що підвищує настрій. Він може також зменшити рівень гормонів стресу в організмі. Тож якщо вам необхідно підбадьоритися, налітайте на апельсини та інші цитрусові, а також на шипшину, чорну смородину, чорниці, ківі.

Риба. Лосось, тунець та інша риба, багата на омега-3 кислоти, які не тільки запобігають виробленню гормону стресу, а й корисні для серця. Високі дози омега-3 можуть допомогти навіть хворим на клінічну депресію. Також риба містить вітаміни В6 і В12, нестача яких веде до зневіри. Щоб відчути результат, рибу варто їсти 2-3 рази на тиждень.

Горіхи. Неважливо, який саме тип горіха ви оберете, результат буде один — ви зможете позбутися внутрішнього стресу. Так, наприклад, волоські горіхи благотворно впливають на нормалізацію тиску в артеріях за спокійного стану серця. Багатий цинком мигдаль нейтралізує більшість негативних проявів стресу, таких як дратівливість, втома, агресія. Боротися зі стресом допомагають вітамін B2 і магній, якими теж багатий мигдаль. Також до раціону варто включити фісташки, які сповнені ненасиченими жирами, антиоксидантами та клітковиною, завдяки яким активно виводяться шлаки з організму та заспокоюється нервова система.

М’ясо індички. Нежирне м’ясо індички багате на фенілаланін. Ця амінокислота перетворюється на допамін — нейромедіатор, що підіймає настрій і перешкоджає появі депресії.

Чай із ромашкою. Ромашковий чай допомагає в лікуванні різних недуг і є одним із найнатуральніших заспокійливих. Усе це пов’язано з тим, що у ромашкового чаю яскраво виражені седативні властивості завдяки вмісту флавоноїду хризину. Це чудовий засіб від нападів паніки, безпричинних страхів, підвищеної тривожності, істерик і нічних кошмарів.

Помідори. Помідор багатьом відомий як одне з найбагатших джерел гормону щастя — серотоніну. Також у ньому міститься тирамін — органічна сполука, яка перетворюється на серотонін уже в організмі. Усе це в сукупності регулює роботу нервової системи, покращує настрій і діє подібно до антидепресантів.

Банани. Ще одна ефективна зброя проти стресу. По-перше, в його м’якоті теж міститься серотонін. По-друге, в бананах є амінокислота під назвою триптофан. Ця речовина не що інше, як натуральне снодійне. По-третє, завдяки великій кількості вітамінів групи В банани можуть використовуватися як засіб проти стресів.

Молоко. Одна склянка молока на ніч може послужити гарною заміною заспокійливому, як засіб від безсоння і занепокоєння. Кальцій, який міститься у великих кількостях у молоці, знижує рівень тривоги. А амінокислота триптофан, яка також входить до складу молока, необхідна для утворення серотоніну.

Сир. Крім кальцію, в сирі міститься амінокислота тирозин, яка використовується організмом для вироблення дофаміну, що перешкоджає перезбудженню нервової системи. Дофамін підтримує тіло в тонусі, допомагає справлятися зі стресами і сприяє підвищенню настрою загалом. До всього іншого, у сирі міститься велика кількість мікроелементів, які стимулюють мозкову активність і позитивно впливають на роботу нервової системи.

Шоколад. Містить безліч речовин для підняття вашого настрою. Наприклад, фенілетиламін — натуральний антидепресант, присутній в організмі, або анадамід, що впливає на ту саму частину мозку, що й активний компонент конопель (тетрагідроканабінол). До того ж, солодкість збільшує рівень ендорфінів — гормонів щастя.

Зелений салат і листова зелень (петрушка, кінза). Джерела амінокислоти тирозин, яка допомагає боротися з депресією. Взагалі, зелені продукти володіють усіма якостями зеленого кольору: заспокоюють, сприяють рівновазі, гармонії, приводять до норми артеріальний тиск, знімають емоційне напруження і лікують головний біль, розслаблюють у стресових ситуаціях.

Смачна їжа. Споживання їжі, яку ви вважаєте гарною на смак, стимулює вироблення ендорфінів — природних болезаспокійливих для нашого організму. Тож не відмовляйте собі в будь-яких продуктах!

Back to top button