Працюючим пенсіонерам перерахували пенсії

Цьогоріч перерахунок пенсій з урахуванням збільшеного стажу відбувся для 31,9 тисячі працюючих пенсіонерів (35,1% загальної кількості працюючих пенсіонерів). Із загальної кількості перерахованих пенсій для 8,6 тисячі осіб (або 27%) проведено перерахунок із врахуванням заробітної плати. Про це детальніше в розмові з начальником головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Олександром Крупою.

Олександре Володимировичу, скажіть, будь ласка, за яких умов проводиться автоматичний перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам.

Щороку органи Пенсійного фонду проводять з 1 квітня автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Перерахунок проведено тим пенсіонерам, які на 1 березня 2024 року набули права на його проведення. Це дві категорії людей. Перші — які після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати і набули не менше 24 місяців страхового стажу, тоді визначається найбільш вигідний варіант перерахунку: з дорахуванням стажу або стажу і заробітної плати після призначення/попереднього перерахунку пенсії. Другі — після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати і набули менше 24 місяців страхового стажу, але пройшло не менше двох календарних років — їм дорахують лише набутий страховий стаж.

При проведенні зазначеного перерахунку страховий стаж та заробітна плата враховуються за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

А з якої дати проведено зазначений перерахунок пенсії?

Страховий стаж згідно зі статтею 24 Закону — це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок.

Враховуючи, що з 1 січня 2021 року запроваджено щоквартальне подання звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб, дані про страховий стаж застрахованих осіб за перший квартал 2024 року з’являються у реєстрі застрахованих осіб лише у середині другого кварталу. Враховуючи, що на 1 квітня 2024 року даних про страховий стаж та заробітну плату за січень-лютий 2024 року в реєстрі ще не було, автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам проведено після надходження відомостей про сплату єдиного внеску за цей період. Дата, з якої проводиться перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, це 1 квітня 2024 року. Виплату перерахованих пенсій буде проведено у червні у встановлені пенсіонерам дати з доплатою за квітень і травень.

Які пенсії не підлягають перерахунку?

Перерахунку з 1 квітня 2024 року не підлягають пенсії, розмір яких після 1 квітня 2022 року перераховувався за зверненнями осіб відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (з дорахуванням стажу, стажу і заробітної плати після призначення/попереднього перерахунку пенсії), або проводився після цієї дати перехід з одного виду пенсії на інший.

Крім того, перерахунку не підлягають пенсії за вислугу років до досягнення особами пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Back to top button