Предмет “Захист України”. Чого навчають наших дітей?

22 травня цього року Верховна Рада України проголосувала за зміну шкільного предмета “Захист України”, який уже впроваджують у школах з початку цього навчального року. Його вирішили істотно змінити, підлаштувати під нові реалії. Адже нині в країні триває повномасштабна війна. І часто діти в критичних ситуаціях не вміють діяти раціонально, рятуючи власне життя, піддаються на провокації та фейки у соцмережах тощо.

То що нині вчать учнів і як було раніше? Донедавна класи ділили на дівчат і хлопців під час викладання предмета “Захист України”, Для дівчат була окрема тема, їх навчали фактично лише основам домедичної допомоги. Тепер повноцінно учитимуть предмет і хлопці, і дівчата. Кожен, незалежно від статі, має вміти захистити себе та мати оборонну свідомість. Особливо з огляду на те, що нашим сусідом є країна-терорист росія. Сам “Захист Вітчизни” був більше теоретичним курсом, підручники нагадували літературу радянських часів, які мало відповідали сучасним реаліям. Тепер у школах викладатимуть нові теми. Це основи національної безпеки і оборони, основи планування та управління, озброєння та військова техніка, стрілецька підготовка, орієнтування на місцевості та інженерна фортифікація, домедична допомога в умовах бою, військові технології та їхній розвиток, основи для дій і взаємодії в бою, інформаційна війна. Підсумковий модуль — “Планую майбутнє: моя роль в обороні України”. Завдання предмета — не мілітаризувати нашу молодь, а сформувати в неї оборонну свідомість й осмислений підхід до важливості захисту себе, своїх рідних та країни, в якій живемо.

Як викладають предмет “Захист Вітчизни” у Хмельницькому? Днями міський голова Олександр Симчишин навідався у КП “Навчально-тренувальний центр”, де 11-класники два рази на тиждень вправляються у стрільбі, вчаться прийомам надання домедичної допомоги в бойових умовах.

Робимо все, аби відійти від сухої теорії і вчити юнаків та дівчат того, що колись може врятувати їм життя, — інформує хмельницьку громаду міський голова. — На базі КП “Навчально-тренувальний центр” учні 11-х класів закладів загальної середньої освіти щовівторка та щочетверга виконують вправи зі стрільби на мультимедійному лазерному стрілецькому комплексі (симуляторі), а також відпрацьовують прийоми надання домедичної допомоги в умовах бою. Упродовж навчального року на заняттях, згідно з графіком, в навчально-тренувальному центрі побувають всі одинадцятикласники.

Цього навчального року ми створили п’ять осередків для викладання навчального предмета “Захист України” у закладах освіти: у трьох ліцеях і двох вищих професійних училищах. Для цих закладів придбали все необхідне обладнання.

У травні понад 1300 старшокласників упродовж трьох днів опановували мистецтво виживання в екстремальних умовах, беручи участь у навчально-польових та навчально-тренувальних заняттях. Це і основи БПЛА, і тактика, і стрільба та багато іншого. Ці заняття проходили на базі польового центру забезпечення навчального процесу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Такі ж заняття з усіма випускниками заплановані на травень наступного року.

Паралельно в КП “Навчально-тренувальний центр” проходять навчання і дорослі. Вже кілька груп цивільних та майбутніх воїнів отримали знання з основ військової справи. Працює і школа БПЛА, де навчаються діючі та майбутні військові”.

Жанна Бойчук

Back to top button