Ретрит у “Березі надії”

У комунальному рекреаційному центрі “Берег надії”, що у мальовничому лісі поблизу Головчинець, цілорічно проходять реабілітацію всі, хто потребує відновлення фізичного та ментального здоров’я. Зокрема, це ветерани війни і діючі військовослужбовці, родини загиблих, полонених чи зниклих безвісти захисників, переселенці.

Нова для українців форма ментального оздоровлення — ретрит (усамітнення і духовні практики на лоні природи) нині широко застосовується в реабілітації. У комунальній установі “Ветеранський простір” Хмельницької міської ради ретрит використовують працівники та психологи в роботі. Але й самі психологи, які з перших днів війни стали волонтерами ГО “Захист — об’єднання волонтерів”, працюють з важкими емоціями, потребують ментального відновлення.

Нещодавно команда “Ветеранського простору” побувала на ретриті в рекреаційному центрі “Берег надії. Поїздку організували на запрошення директора центру Андрія Гулька та дружньої команди “Берега надії”.

В умовах постійного стресу, який українці переживають через війну, підтримувати психологічний баланс надзвичайно складно. Це стосується і працівників нашого ветеранського простору, які щодня стикаються зі складними емоційними викликами: втратами, переживаннями за близьких, очікуванням рідних з фронту чи роботою з родинами зниклих безвісти, — зазначила керівниця “Ветеранського простору” Катерина Луцик. — Наша команда мала можливість відволіктися від буденних турбот і відновити свій психоемоційний стан у рекреаційному центрі “Берег надії”. Це був справжній ресурсний відпочинок, що допоміг наповнитися енергією та силами для подальшої роботи. А також на власні очі переконатися у професіоналізмі фахівців “Берегу надії”.

За словами учасниць команди, програма ретриту була насиченою: арттерапія дала змогу опанувати нові техніки для роботи з емоціями; метод біосугестії від психологині Майї Чернової сприяв глибокому розслабленню та відновленню. А також музикотерапія, організована фахівцями центру, наповнила гармонією та внутрішнім спокоєм; сеанси в соляній кімнаті не лише розслабили, а й підсилили імунітет.

Як стверджують учасниці ретриту, цей час дозволив не лише подбати про себе, але й зміцнити командний дух.

Тетяна Слободянюк

Back to top button