Шевченківські та Лесині читання в криївці УПА
Три року тому з ініціативи волонтерів та старости Олешинського округу Валентини Базилюк у підвальному приміщенні Великокалинівського Будинку культури обладнали єдиний в громаді сільський музей Новітньої історії України, стилізований під криївку УПА, який служить і укриттям для учнів та дошкільнят, а також особливим місцем для проведення патріотичних культурно-мистецьких заходів та екскурсій.
Нещодавно в криївці освітяни і культармійці Олешинського старостату влаштували Шевченківські та Лесині читання, актуальність яких нині особливо вагома. А часовий проміжок поєднав цих велетів українського духу: Леся Українка народилась 25 лютого, а 9 березня Україна відзначатиме 210-у річницю від дня народження великого Кобзаря.
Початок 2024 року також особливий у нашій новітній історії: 10-ті роковини початку російсько-української війни та десятиріччя подвигу Героїв Небесної сотні під час Революції Гідності. І в усі буремні моменти нашої історії українці черпають духовну силу з пророчих поезій Лесі і Тараса. До читань долучилися захисники, волонтери, працівники культури, жителі села Велика Калинівка.
Особливо щемливо звучали твори поетів у виконанні Уляни Гарадчук, доньки загиблого героя російсько-української війни Олександра Гарадчука. Родина героя є внутрішньо переміщеними особами та зараз мешкає в Іванківцях.
Учасники читань передали естафету вшанування та читання творів Тараса Шевченка та Лесі Українки громаді Шаровечківського старостату. Захід провели в адміністративній будівлі села Шаровечка, його учасниками стали учні місцевого закладу освіти. Кожний мав можливість продекламувати улюблену поезію та розповісти про власний досвід читання творів геніальних українців.
Тетяна Руса