Що смерділо в місті в понеділок?

Вранці, 23 вересня, хмельничани, замість свіжого вранішнього повітря, вдихали неприємні запахи, що наповнили повітря вулиць в усіх частинах міста. Й одразу в соцмережах з’явились коментарі та здогадки: звідки і що тхнуло на все місто.

Дуже смердить на Заводській, може, це жомна яма, і запрацював новий хімзавод?” “Я проживаю біля ветлікарні в мікрорайоні Ракове. О 7.30 проводжав дитину до школи. Вийшов на вулицю й відчув неприємний запах. Ніби сечі якоїсь. Зараз уже 10 година. А сморід нікуди не зник. Навіть вікна вдома відкрити не можу”, “На Озерній так смердить, шо дихати немає чим”, “На Виставці… відчинила вікно і потягнуло.. як в тамбурі в старому поїзді”, “Цей сморід — наче гній на полях розкидають”, “То це добрива чи отрута?!”, “Може, це від прильоту, десь вцілили?”

Кажуть, приховати дві речі важко — кохання і запах. Через перше страждають одиниці, а ось друге дошкуляє всім. То звідки ж і чим так тхнуло вчора вранці в місті?

За словами начальника управління екології та благоустрою Хмельницької міськради Владислава Пукаса, неприємний запах у місті міг бути пов’язаний з обробкою полів мінеральними добривами (перегноєм), яку здійснюють фермерські господарства у ближніх селах. “Наразі вже провели обстеження і поспілкувались з аграріями, — розповів посадовець. — Зазвичай, це два місця: поля в Олешині або ж поля в Грузевиці. Ми сьогодні провели обстеження усіх прилеглих полів, які, ймовірно, мають вплив на ситуацію. Щодо Грузевищі: там вносили добрива на свої поля місяць тому. В Олешині ситуація приблизно така ж. Також біля Копистина є фермерське господарство. Там удобрювали поля перегноєм, але вже провели рекультивацію. Якщо було відчутно неприємний запах зранку, то вдень вже не відчувається. Стверджувати не можемо, винні вони чи ні. Але міг бути короткочасний вплив на якість повітря в нашому місті. Ми розмовляли зі всіма фермерами, які займаються полями. В подальшому не має бути проблем”, — пояснив Владислав Пукас.

Також, як додають в управлінні екології, на ситуацію можуть впливати й температурні показники та напрямок вітру.

Яка загалом якість повітря у Хмельницькому? Хмельничани можуть дізнатись про це за допомогою сервісу eco-city. Там моніториться рівень забрудненості (помаранчевим кольором), і вказується, які саме показники перевищені. До прикладу, 23 вересня погану якість зафіксували неподалік мікрорайону Ружична. Такі ж показники у мікрорайоні Гречани. Несприятливу якість повітря станом на 12.00 зафіксовано й на Озерній. Втім показники змінюються протягом дня.

Тетяна Руса

Back to top button