“Скарби” цивілізації у каналізації

Щороку працівники служби каналізаційних мереж МКП “Хмельницькводоканал” ліквідовують майже 5 тисяч засмічень у каналізаційних колекторах міста. На фейсбук-сторінці підприємства знову вчергове показали “скарби”, які накопичуються в каналізаційних трубах і перекривають у них будь-який рух.

Що дістають із труб найчастіше? Найбільше до каналізації потрапляє, як виявляється, предметів побутової гігієни. В результаті — забій каналізаційних труб, і комунальники змушені оперативно його ліквідовувати. Нещодавно з масштабним забоєм колектора боролися працівники підприємства на вул. Заводській, а частина споживачів в цей час сиділи без води. Тобто, як наробили, так і заробили.

Як накопичується оцей масивний клубок відходів, що стає каналізаційним забоєм і загрозою для роботи колектора? “Приготувати” його дуже легко, пояснюють у “Водоканалі”. “Спочатку берете вологі серветки. Багато-багато вологих серветок. Це найосновніший інгредієнт забиття. Додаєте туди трохи засобів контрацепції, волосся, вушні палички та залишки вчорашньої вечері і готово. Для кращого ефекту можна попросити зробити ті самі дії сусідів, — з гарним почуттям гумору “інструктують” комунальники. — Тепер витік каналізації біля вашого дому “приготовано”. Можна йти фотографувати і з гнівними надписами “що той водоканал взагалі робить?!” скидати по місцевих пабліках. Для наочності: отаку гірку сміття зібрали сьогодні з колектору по вулиці Заводській”.

У “Водоканалі” також підсумували, що “найпопулярніші” предмети, які викидають в унітаз (це ватні диски, підгузки, вологі серветки, жіночі засоби гігієни, вушні палички) — одні з найнебезпечніших. Бо вони не лише не розчиняються у воді, а, навпаки, в рази збільшуються в об’ємі і рано чи пізно призведуть до перекриття каналізації. Аби споживачі відповідально ставились до користування каналізаційними мережами, і щоб таких забоїв не було, потрібно всього-лише викидати сміття в смітник, нагадують комунальники. І попереджують, що до міської каналізації категорично забороняється зливати: жири, будівельне сміття, засоби контрацепції, залишки їжі, засоби гігієни (ватні палички, підгузки, прокладки тощо), побутові предмети та ін.

Тетяна Руса

Back to top button