Спільними зусиллями: представники Фундації Поланія обговорили з владою Хмельницького питання допомоги переселенцям

В Хмельницькій міськраді відбулася зустріч з представниками міжнародної  фундації Поланія, до якої  входять неурядові благодійні організації Польщі та інших країн Європи. Метою  фундації  є надання гуманітарної допомоги людям, які її потребують, зокрема сприяння постраждалим від війни.  До  Хмельницького європейські доброчинці  приїхали, оцінити та проаналізувати  весь спектр нагальних потреб, яку потребує місто  в наданні допомоги вимушеним переселенцям. В ході зустрічі обговорювались  питанняь щодо  забезпечення родин, які прибули в Хмельницький зі сходу та центру України, де велися та  ведуться  активні бойові дії, продовольчими товарами та іншою гуманітарною допомогою.

Заступник міського голови Микола Ваврищук  подякував польському народові в особі представників благодійної організації за підтримку українського народу, зокрема й хмельничан, у важкий для України час, і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

«Дякуємо Європі, зокрема Польщі, найближчим нашим сусідам, за допомогу Збройним Силам України, на європейській арені, а також ту, що надається нашим громадянам, які тимчасово виїхали за межі України на період військових дій. Для нас це дуже важливо. Завдяки ЗСУ місто Хмельницький знаходиться в тилу. Ситуація в усіх областях України дуже складна. Сьогодні усьому цивілізованому світу зрозуміло, що Україна бореться не тільки за власну незалежність, а й за свободу та ідеали усієї Європи. Лише спільними зусиллями, коли об’єднається вся Європа, ми зможемо здобути перемогу у цій війні. Це однозначно так і буде»,  –  зазначив Микола Ваврищук. Також заступник міського голови проінформував представників фундації, що з початку масштабного вторгнення в Україну російських військ, міська громада прийняла щонайменше на добу близько 200 тисяч людей, майже  32 тисячі залишились у Хмельницькому на постійне проживання. Посадовець  водночас зазначив, що у місті з першого дня війни працює  штаб допомоги вимушеним переселенцям, волонтерські пункти, облаштовані місця для проживання внутрішньо переміщених осіб, пункти видачі одягу та харчування. Разом з тим спільними зусиллями містян, волонтерів, партнерів із різних міст та країн, місто приймає та відправляє щоденно тонни гуманітарної допомоги у найгарячіші точки України та працює на забезпечення військових усім необхідним.

Серед питань, які потребують першочергового вирішення і є водночас не простими, питання  із забезпеченням переселенців житлом,  але влада міста поступово вирішує їх. Зокрема заступник міського голови розповів представниками   міжнародної організації, про  наявність в місті  декількох комунальних об’єктів, де можна було б розмістити вимушених переселенців, зокремв  багатодітні сім’ї,  людей з обмеженими можливостями, які приїхали у Хмельницький з інтернатів, лікарень і потребують постійного піклування, але ці приміщення  потребують ремонтів або реконструкцій.

« Ми багато зусиль докладаємо, щоб допомагати військовим на сході. Ресурсів стає все менше і менше, тому дуже необхідна допомога саме для переселенців. Забезпечення їх побутовою технікою та іншими необхідними речами також актуальна. Є декілька шкіл і садочків, які потребують оновлення або закупівлі таких речей як: пральні машинки, чайники, холодильники тощо. На сьогодні це 7 закладів освіти, в яких мешкають майже 1000 внутрішньо переміщених осіб. Плануємо робити ремонти в інших комунальних приміщеннях, аби переселити людей, адже сподіваємось, що з 1 вересня навчальний процес у школах відновиться і тоді перебування людей у цих приміщеннях буде неможливим», – зазначив Микола Ваврищук.

У свою чергу делегація європейських благодійників повідомила, що  офіційно  їхня жертовна організація працює з 2014 року. До того часу, починаючи з 1994 року, вони  працювали під різними організаціями в Україні, допомагаючи   потребуючим від сходу до заходу. Створили декілька великих гуманітарних складів, зокрема поблизу Рівного, у Житомирі, Бориславі.

«Фундація має досвід роботи у багатьох країнах, співпрацює з костелами, єврейськими організаціями, також зосереджується на переселенцях, населенні, яке постраждало від війни, тісно співпрацює з Міністерством соціальної політики України. Налагоджує зв’язки організацій України з Польщею, Ізраїлем та США»  –  розповів один з керівників Фундації Поланія Іренеуш Чубак.

Євген Ковтун

Back to top button